Šport 9. siječnja 2019.

Objavljeno: 09.01.2019 u 11:37
Pregledano 90 puta

ZAGREB, 9. siječnja 2019. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

PETROGRAD - U susretu 2. kola H skupine TOP 16 Eurokupa košarkaši Cedevite su izgubili na gostovanju u Petrogradu od Zenita 84-98 upisavši i drugi poraz u skupini. Zenit su do pobjede predvodili Sergej Karasev sa 19 koševa, Marko Simonović sa 18, te Jalen Reynolds sa 14 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Jacob Pullen sa 18 i Justin Cobbs sa 16 koševa. U idućem kolu Cedevita gostuje kod Uniksa 16. siječnja.

MILANO -
Kapetan mlade hrvatske nogometne reprezentacije Alen Halilović mogao bi u idućih tjedan dana napustiti Milan kako bi stekao potrebnu minutažu uoči Europskog prvenstva koje počinje za šest mjeseci. Među mogućim odredištima su turski Bešiktaš te španjolski klubovi Betis, Espanyol i Getafe. Halilović, navalni vezni igrač, ljetos je došao u Milan no ondje je odigrao 60 minuta u trima utakmicama Europske lige. Istovremeno je predvodio Hrvatsku do prvog mjesta u kvalifikacijskoj skupini za Euro te je u posljednja četiri susreta zabio tri gola. Halilović je prije dolaska u Milan igrao za španjolske klubove Las Palmas i Sporting Gijón, a bio je i u Hamburger SV-u, Barceloni i zagrebačkom Dinamu.

LONDON -
Prema vijestima koje stižu iz redova Tottenhama, danski veznjak Christian Eriksen (26) je na prodaju. Cijena ? Prava sitnica, 230 milijuna eura. Posljednjih tjedana sve se glasnije spominje kako je Real Madrid zagrizao za Eriksena kojeg na Santiago Bernabeu vide kao nasljednika našeg Luke Modrića. No, predsjednik Spursa ne želi samo tako pustiti svog ponajboljeg igrača. Eriksenov ugovor s Tottenhamom traje do srpnja 2020. godine i Levy ne mora strahovati da će danskog veznjaka izgubiti bez odštete. Tottenham i Real Madrid imaju dobre odnose, što potvrđuju transferi Luke Modrića i Garetha Balea s White Hart Lanea na Santiago Bernabeu. Luka je u Madrid stigao iz Londona u kolovozu 2012. za 35 milijuna eura, dok je Bale stigao godinu dana kasnije za 100 milijuna eura. Eriksen igra za Tottenham od 2013. kada je stigao iz Ajaxa za 12 milijuna eura i do sada je upisao 250 nastupa i postigao 62 gola.

ABU DHABI -
Nogometaši Japana i Uzbekistana upisali su pobjede u susretima prvog kola F skupine azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Japan je u Abu Dhabiju pobijedio Turkmenistan sa 3-2, dok je Uzbekistan u Sharjahu porazio Oman sa 2-1. Turkmenistan, koji se nalazi na 127. mjestu Fifine ljestvice, je poveo u 26. minuti golom Arslanmjrata Amanowa i držao je vodstvo do konca poluvremena. U nastavku susreta Japan je okrenuo rezultati s tri gola u nizu, a strijelci su bili Yuya Osako (56, 60), te Ritsu Doan (71). Ahmet Atajev je u 79. minuti smanjio iz kaznenog udarca, no Japan je u preostalom vremenu uspio obraniti pogodak prednosti. U drugom susretu iz ove skupine Uzbekistan je bio bolji od Omana pobijedivši sa 2-1. Golove za Uzbekistan, kojeg vodi Argentinac Hector Cuper, zabili su Odil Ahmedov (34) i Eldor Šomurodov (85), dok je gol za Oman zabio Muhsen Al Ghassani (72). Uzbekistan je u posljednjim trenucima susreta ostao s deset igrača nakon što je isključen Jegor Krimec. U drugom kolu 13. siječnja sastaju se Oman i Japan, te Uzbekistan i Turkmenistan.

MÜNCHEN -
Francuski nogometni reprezentativac, 22-godišnji desni bočni igrač Benjamin Pavard u srpnju će napustiti Stuttgart i preseliti u Bayern s kojim će potpisati petogodišnji ugovor, objavio je muenchenski klub u srijedu. Pavard je u Stuttgart stigao iz Lillea 2016. godine, kad su "švabe" bili u drugoj ligi, a prošle je sezone participirao u svim utakmicama Stuttgarta po povratku u prvoligaško društvo. Pavard je prvo pojačanje momčadi Nike Kovača za sljedeću sezonu, ali zasigurno ne i posljednje. Prema pisanju njemačkih, španjolskih i engleskih medija Bayern želi dovesti braniča Atletico Madrida Lucasa Hernandeza i krilnog napadača Calluma Hudson-Odoija iz Chelseaja.

MELBOURNE -
"Treba mi još nekoliko mečeva i treninga te se nadam da ću biti stoposto spreman", izjavio je najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u srijedu, nakon što je na ekshibicijskom turniru Kooyong Classic u Melbourneu pobijedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6-3, 4-6, (15-13), referirajući se na bolove u koljenu zbog kojih je morao otkazati nastup na prošlotjednom turniru u indijskom Puneu, gdje je Anderson u finalu pobijedio Ivu Karlovića. "Koljeno je bilo malo ukočenije nego što je uobičajeno. Možda je to samo zato što se radi o prvom meču", rekao je Čilić nakon što je protiv 6. tenisača svijeta okrenuo zaostatak od 2-7 u odlučujućem "tie-breaku" koji je igran umjesto trećeg seta, a s kakvim će se tenisači susresti i na Australian Openu, ako će doći do rezultata 6-6 u petom setu. Ovogodišnji prvi Grand Slam turnir sezone počet će u ponedjeljak, 14. siječnja, a ždrijeb za glavni turnir bit će održan u četvrtak, 10. siječnja. Osim Čilića, u muškom pojedinačnom dijelu turnira Hrvatsku će predstavljati Borna Ćorić i Ivo Karlović, dok će se kod tenisačica u ždrijebu naći Donna Vekić i Petra Martić.

LONDON -
Tottenham ne će moći dočekati Borussiju Dortmund 13. veljače u utakmici osmine finala Lige prvaka na svom novom stadionu na kojem kasne radovi i koji ne će biti gotov prije kraja veljače, objavio je engleski prvoligaš u srijedu.

U svom je priopćenju engleski klub, trenutno treći na ljestvici engleskog prvenstva, potvrdio da će se sve domaće utakmice predviđene od danas do vikenda 16. i 17. veljače, uključujući i utakmicu  Lige prvaka, igrati na Wembleyu, stadionu na kojem je Tottenham igra gotovo sve svoje utakmice "kod kuće". "Želim se ispričati našim navijačima i zahvaliti na strpljenju", izjavio je vlasnik kluba Daniel Levy koji je dodao da je klub u "vezi s izvođačima radova" i predstavnicima vlasti kako se odredio program testiranja koje je potrebno provesti prije inauguracije novog stadiona sa 62.000 mjesta. Vodeći ljudi Tottenhama su se nadali da će novi stadion biti gotov u rujnu 2018., ali su radovi stalno kasnili.

OAKLAND
- Mario Hezonja je bio najučinkovitiji igrač svojih New York Knicksa u porazu od Golden State Warriorsa sinoć, Bojan Bogdanović je sa 23 koša bio drugi strijelac u pobjedi Indiana Pacersa, a Dario Šarić je upisao solidan učinak sa 15 poena u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa. New York Knicks su u gostima poraženi od Golden State Warriorsa sa 95-122. Mario Hezonja je odigrao odličnu utakmicu, bio je najbolji igrač Knicksa sa 19 koševa (šut iz igre 7/12, trice 1/3), šest skokova i tri ukradene lopte. Minnesota Timberwolves su u gostima sa 119-117 pobijedili Oklahoma City Thunder, a pobjedu im je osigurao Andrew Wiggins sa 40 koševa. Dario Šarić je odigrao 26 minuta i u tom je vremenu upisao 15 koševa (šut iz igre 5/12, trice 2/6) i sedam skokova, dvije asistencije te jednu ukradenu loptu. U okršaju Indiana Pacersa i domaćih Cleveland Cavaliersa slavili su Pacersi sa 123-115, a do pobjede ih je predvodio Thaddeus Young sa 26 ubačaja. Bojan Bogdanović je također bio jako dobar, on je utakmicu završio sa 23 poena(šut iz igre 9/16, trice 2/6) pridodavši tome četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

ZAGREB - Hokejaši Medveščaka nastavljaju nizati poraze u regionalnoj EBEL ligi nakon što su na gostovanju u Klagenfurtu izgubili od KAC-a sa 0-6 (0-2, 0-3, 0-1) upisavši i 17. uzastopni poraz. Na ljestvici vode Vienna Capitalsi sa 73 boda, KAC je drugi sa 69 bodova, dok je Moser Medical Graz99ers treći sa 68 bodova. Medveščak je posljednji sa 21 bodom.

DAKAR - Napadač egipatske reprezentacije i engleskog Liverpoola Mohamed Salah izabran je za najboljeg afričkog nogometaša u 2018. godini u izboru Afričke nogometne federacije (CAF). Salahu je to druga pobjeda nakon što je najboljim proglašen i za 2017. godinu. Na drugom mjestu je Senegalac Sadio Mane (Liverpool), a na trećem Pierre-Emerick Aubameyang iz Gabona (Arsenal). Zanimljivo, identičan poredak je bio i lani.

LONDON - U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Tottenham je na Wembleyju pobijedio Chelsea sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Harry Kane iz jedanaesterca u 26. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za 'Bluese' je zaigrao posljednjih 15 minuta.

FLACHAU - Slovakinja Petra Vlhova pobjednica je slaloma Svjetskog kupa u austrijskom Flachau prekinuvši tako pobjedničku seriju najbolje skijašice svijeta Amerikanke Mikaele Shiffrin koja je dobila zadnjih sedam slaloma. Vlhovoj je to bila sedma pobjeda u karijeri pri čemu treća ove sezone. U Flachau je nastupila i hrvatska skijašica Andrea Komšić koja je u prvoj vožnji zauzela 32. mjesto, a druga vožnja joj je pobjegla za 27 stotinki. U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Shiffrin sa 1294 bodova, druga je Vlhova sa 848 bodova, dok je treća Švicarka Wendy Holdener sa 564 bodova.