Šport 8. studenoga 2018.

Objavljeno: 08.11.2018 u 04:23
Pregledano 41 puta

ZAGREB, 8. studenoga 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

MADRID - Jelena Pehar u subotu će se boriti za brončanu medalju u kategoriji do 50 kg na SP-u u karateu u Madridu. Kristijan Lacković debitirao je na velikim natjecanjima, što je došlo do izražaja u završnicama već gotovo dobivenih borbi. Vodio je protiv Naota Saga 6-4 do posljednjih sekundi. Završilo je 7-6 za Japanca, koji će se boriti za naslov svjetskog prvaka. A upravo je to Lackoviću omogućilo repasaž u kojem je uvjerljivo vodio protiv Indonežanina Arrosyda Rifkya Ardiasyaha 5-2, ali je na kraju diskvalificiran zbog četvrte kazne tijekom dvoboja. U nastavku slijede ekipna natjecanja u katama i borbama u obje konkurencije.

INDIANAPOLIS - Dario Šarić i Philadelphia 76ers su sinoć bili bolji u gostima od Indiane Pacersa Bojana Bogdanovića sa 100-94, a Ante Žižić je u porazu svojih Cleveland Cavaliersa gotovo upisao double-double. Philadelphia je ovom pobjedom nad Pacersima okončala niz od osam poraza od Indiane, a Šarić je odigrao jako dobro - u 35 minuta je zabio 18 koševa sa šutom iz igre 6/13 i tricama 4/6 te tome pridodao sedam skokova i dvije asistencije. Bojan Bogdanović je u 35 minuta upisao 13 ubačaja (šut iz igre 4/11, trice 2/2) uz pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Ante Žižić je sinoć odigrao solidnu utakmicu iako su njegovi Cleveland Cavaliers upisali svoj deseti poraz od početka sezone, bolji od njih su bili Oklahoma City Thunder sa 95-86. Žižić je odigrao 16 minuta i bio jako blizu double-doublea sa 10 ubačaja (šut iz igre 3/5) i devet skokova. New York Knicksi Marija Hezonje slavili su u gostima, sa 112-107 su pobijedili Atlanta Hawkse, a najzaslužniji je za pobjedu bio Tim Hardaway Jr. koji je utakmicu završio sa 34 koša. Enes Kanter je ubacio 16 koševa uz 11 skokova za New York, a Hezonja je odigrao slabo, u 11 minuta je zabio samo jedan koš (šut iz igre 0/2, trice 0/1) i upisao dva skoka.

ZAGREB - Košarkaši Cedevite pobijedili su u 6. kolu Eurokupa u svojoj dvorani francuski Limoges s 91-71 (29-17, 22-23, 16-15, 24-16). Cedevita sada ima omjer od po tri pobjede i poraza, dok je Limoges na omjeru 2-4. ALBA i Lokomotiv imaju po 11 bodova, Cedevita je treća s 9, Limoges i Tofaš imaju po 8, a Arka sedam bodova.

MADRID - Izbornik španjolske nogometne reprezentacije Luis Enrique vratio je u momčad 29-godišnjeg lijevog beka Jordija Albu koji će igrati protiv Hrvatske 18. studenog, prvi put nakon Svjetskog prvenstva u Rusiji. Enrique je u četvrtak objavio popis igrača za utakmicu s Hrvatskom u Lige nacija u Zagrebu te za prijateljsku utakmicu 18. studenog s Bosnom i Hercegovinom koja će se igrati na Kanarskim otocima.

ZAGREB - U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Manchester United je Torinu iznenađujuće pobijedio Juventus s 2-1 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

U ranijem terminu u skupini H Valencija je pobijedila Young Boyse sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.U skupini G aktualni europski prvak Real Madrid je bez Luke Modrića na gostovanju u Češkoj rutinski pobijedio Viktoriju Plzen sa 5-0. U drugom susretu iz skupine Roma je u Moskvi pobijedila CSKA sa 2-1 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala. U skupini E Bayern Munchen našeg Nike Kovača je na Allianz Areni pobijedio AEK sa 2-0, a oba gola je zabio Robert Lewandowski. U drugom susretu Benfica i Ajax su odigrali 1-1. Jonas je doveo Benficu u vodstvo u 29. minuti, a izjednačio je Dušan Tadić u 61. minuti. U skupini F Manchester City je deklasirao Šahtar sa 6-0, no susret je obilježio nevjerojatni previd mađarskog suca Viktora Kassaija i njegovih pomoćnika. U drugom susretu Lyon i Hoffenheim su odigrali 2-2 premda je domaćin imao 2-0 i igrača više.