Šport 7. ožujka 2019.

Objavljeno: 07.03.2019 u 12:51
Pregledano 57 puta

ZAGREB, 7. ožujka 2019. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - Odigrali smo sjajnu utakmicu protiv jedne vrhunske momčadi koju smo mi svojom izvedbom načinili da izgleda ovako kako je izgledala večeras i sada vjerujem u naš prolaz, rekao je nakon pobjede nad Benficom (1-0) u osmini finala u Zagrebu trener Dinama Nenad Bjelica.

"Jako sam zadovoljan izvedbom svojih igrača. Možda je rezultat mogao biti veći s obzirom na naše prilike, ali ovo će nas održati budnim u Lisabon. Jučer sam rekao da vjerujem u pobjedu, a danas kažem da vjerujem u prolaz. Pogotovu, ako budemo igrali ovako dobru obranu kao večeras. Šteta što nije bilo koncentracije u završnici, ali nije mi žao ničega", rekao je Bjelica, koji zbog UEFA-ine kazne nije bio na klupi, a umjesto njega momčad je vodio 43-godišnji Austrijanac Rene Poms s kojim Osječanin surađuje već godinama.

"Nisam bio nervozan jer vjerujem svojim asistentima na klupi. Mi smo jedan uigrani tim, sve smo dogovorili puno prije tako da komunikacija nije bila ni potrebna. Ovakva utakmica se priprema sedam dana, a ne sat prije početka".

ZAGREB - Prvi susret osmine finala Europske lige između Dinama i Benfice sudio je engleski sudac Michael Oliver, a zanimljivo u dvije utakmice koje je sudio 'modrima' dosudio je četiri jedanaesterca. Tri protiv Dinama, a jedan za.

U kolovozu 2015. dosudio je tri kaznena udarca protiv Dinama u utakmici pretkola Lige prvaka protiv Moldea. Međutim, Norvežani su promašili dva kaznena udarca, a 'Modri' su prošli dalje rezultatom 3-3 nakon što je utakmica u Maksimiru završila 1-1.

Oliver je dosudio jedanaesterac za norveški sastav već u osmoj minuti, ali je Kamara pucao preko gola. Dinamo je potom zabio tri gola u razmaku od pet minuta, a strijelci su bili Pjaca (17), Ademi (20) i Rog (22). Molde je smanjio u 43. minuti golom Hussain, a u sudačkoj nadoknadi Oliver je dosudio i drugi kazneni udarac za domaćine. Eduardo je oborio Hestada, ali se potom iskupio za svoju pogrešku obranivši udarac Singha.

Treći jedanaesterac Norvežani su dobili u 52. minuti nakon što je Eduardo oborio Linnesa. Ovoga puta Elyounoussi je bio precizan. Izjednačio je Kamara u 75. minuti, a Dinamo je do kraja morao strahovati za prolaz, ali je uspio obraniti 3-3.

U susretu protiv Benfice je dosudio kazneni udarac za 'modre' kojeg je Bruno Petković pretvorio u pobjedu 1-0.

Oliver se 'proslavio' prošle godine u četvrtfinalu Lige prvaka kada je u trećoj minuti sudačke nadoknade dosudio jedanaesterca za Real Madrid protiv Juventusa. Torinska 'Stara dama' je do sudačke nadoknade vodila 3-0 nadoknadivši poraz iz prve utakmice, a onda je Oliver kontakt Medhija Benatije i Lucasa Vazqueza okarakterizirao kao jedanaesterac koji je u gol za 1-3 pretvorio Cristiano Ronaldo.

ZAGREB - U prvom susretu osmine finala Europske lige Dinamo je pred 29.704 gledatelja na stadionu Maksimir pobijedio Benficu sa 1-0.Pogodak odluke zabio je Bruno Petković u 38. minuti iz jedanaesterca kojeg je izborio Dani Olmo. Uzvratni susret je 14. ožujka na stadionu Luz, a nažalost Dinamo u Lisabonu neće imati na raspolaganju Leovca i Šunjića zbog žutih kartona, a do idućeg tjedna neće se oporaviti niti Ademi.Dinamo je ovom pobjedom prekinuo Benficin niz od od devet susreta bez poraza u svim natjecanjima. Momčad s Luza zadnji poraz je doživjela u siječnju ove godine u polufinalu Liga kupa od Porta (1-3). Zbog UEFA-ine kazne Nenad Bjelica nije bio na klupi, umjesto njega momčad je vodio 43-godišnji Austrijanac Rene Poms s kojim Osječanin surađuje već godinama.Bila je to 15. europska utakmica Dinama ove sezone pri čemu deveta pobjeda, uz četiri remija i dva poraza i razliku pogodaka 28-10.

RIM -  Talijjanski nogometni gigant AS Roma objavila je u četvrtak sporazumni raskid ugovora s trenerom Eusebiom Di Francescom, dan nakon što je Roma ispala u osmini finala Lige prvaka od Porta. Di Francesco je bio trenerom Rome od početka 2017. godine, a prošle godine su igrali polufinale Lige prvaka nakon što su izbacili Barcelonu. Ove  sezone Roma se muči, u prvenstvu su tek peti,iako samo tri boda udaljeni od četvrtog mjesta, koje garantira Ligu prvaka. Kao mogući novi trener spominje se Claudio Ranieri (67), koji je nedavno napustio engleski Fulham.

ZAGREB - Drugog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u umjetničkom klizanju u Zagrebu na led Doma sportova izašli su plesni parovi, a nakon kratkog plesa suci su odlučili kanadski par Marjorie Lajoie i Zacharya Lagha ocijeniti s više od 70 bodova (70.14), što im je najbolji rezultat u karijeri.Sjajni Kanađani koji su na prošlom Svjetskom juniorskom prvenstvu ostali nadomak medalje osvojivši četvrto mjesto, iza sebe su u Zagrebu ostavili sva tri ruska para. Drugi su trenutačno Elizaveta Hudajberdijeva i Nikita Nazarov s osvojenih 68.69 bodova,  treći pobjednici finala Grand prixa i juniorski prvaci Rusije Sofia Ševčenko i Igor Eremenko (67.56). Osvajači bronce s prošlogodišnjeg svjetskog juniorskog prvenstva Arina Ušakova i Maksim Nekrasov slobodni ples dočekuju na četvrtom mjestu.

BUENOS AIRES- Jedan od najboljih nogometaša svijeta Lionel Messi (31) vraća se u argentinsku reprezentaciju, za koju nije igrao od Svjetskog prvenstva, tvrdi Argentinski nogometni savez.Napadač Barcelone vraća se tri mjeseca prije početka južnoameričkog prvenstva, a igrat će u pripremnim susretima protiv Venezuele 22. ožujka u Madridu i protiv Maroka 26. ožujka u Tangeru.Zadnja Messijeva utakmica za "Albiceleste" bila je na Mundijalu 2018 u osmini finala protiv Francuske (3-4), a zanimljivo je da s Argentinom ima jedan jedini naslov - onaj olimpijski 2008. Gubio je u finalu SP-a 2014., te čak triput u finalima Copa Américe (2007, 2015, 2016). Ovogodišnje izdanje Copa Americe igra se u Brazilu.

ZAGREB - Nogometna groznica trese Zagreb, a kako se približava početak prve utakmice osmine fina Europske lige Dinamo - Benfica atmosfera postaje sve užarenija.Atmosfera u gradu je sjajna, a dobro raspoloženi navijači oba kluba polako se zagrijavaju za večerašnji ogled. Srećom, do sada nije bilo nikakvih incidenata, a za mir brinu jake policijske snage.Nakon što su skoro 50 godina čekali 'euro-proljeće', navijači Dinama uživaju u svakom trenutku ovosezonske nogometne bajke."Modri" će večeras igrati čak 15. europsku utakmicu ove sezone. Do sada su upisali osam pobjeda, četiri remija i dva poraza uz razliku pogodaka 27-10.