1. Dinamo         9    6    3    0   16-7    21
 2. Lokomotiva    10    6    1    3   20-9    19
 3. Osijek         9    5    2    2   18-9    17
 4. Gorica        10    5    1    4   14-13   16
 5. Rijeka        10    3    5    2   15-11   14
 6. Slaven Belupo 10    2    6    2   15-16   12
 7. Hajduk         9    2    5    2   13-14   11
 8. Inter         10    3    1    6   15-24   10
 9. Istra 1961    10    2    2    6   13-22    8
10. Rudeš          9    0    2    6    6-19    2

VELIKA GORICA - Matjaž Kek više nije trener HNK Rijeke nakon što je dao otkaz odmah poslije poraza u 10. kolu HNL-a od Gorice (1-2), čime je riječki klub već šest utakmica zaredom bez prvenstvene pobjede. "Nakon utakmice sam se čuo s predsjednikom kluba Damirom Miškovićem i od ovoga trenutka ja više nisam trener Rijeke. Osjećam se odgovornim za rezultate i potrebne su promjene. Rijeka će uvijek ostati moj klub i hvala svima na podršci", kazao je 57-godišnji Slovenac na konferenciji za novinare u Velikoj Gorici. Kek je u Rijeci od veljače 2013. godine, a lani je produžio ugovor do lipnja 2020. godine. Ostat će upamćen kao trener koji je Rijeci prije dvije godine donio prvi naslov prvaka, a ima i dva osvojena trofeja u nacionalnom Kupu.

VELIKA GORICA - U utakmici 10. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice pobijedili Rijeku s 2-1 (0-1). Gorica je preokretom kod kuće pobijedila Rijeku s 2-1 i došla na četvrto mjesto ljestvice, dok Riječani već šestu utakmicu zaredom u HNL-u ne znaju za pobjedu. Riječani su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je kontakt Špičića i Gorgona sudac Jović okarakterizirao kaznenim udarcem, iz kojeg je rutinirano zabio Jakov Puljić. U 54. minuti Gorica je izjednačila preko Lukasza Zwolinskog, koji je stigao prvi do lopte nakon što je udarac Mohammeda kratko odbio vratar Sluga. Bio je to Poljakov sedmi gol u prvenstvu.  U 80. minuti Nigerijac Believe Atiewen pogađa iz blizine za potpuni preokret Velikogoričana. U 84. minuti sudac Jović svira i drugi kazneni udarac za Rijeku, a opet je krivac bio Špičić koji je srušio Čolaka. I opet je penal pucao Puljić, no ovaj put vratar domaćina Kahlina je obranio njegov udarac i sačuvao pobjedu Gorice.

KOPRIVNICA - U susretu 10. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa pobijedili pulsku Istru 1961 s 3-1 (1-0). Već u 8. minuti Slaven Belupo je poveo nakon precizne akcije koju je udarcem s desetak metara okončao Miloš Vidović. U 66. minuti domaćini su povećali na 2-0 golom Francuza Jean Phillippe Mendya, da bi u 75. minuti smanjio Robert Perić-Komšić. Konačnih 3-1 postavio je Stipe Bačelić-Grgić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

ZADAR - Vaterpolisti splitskog Jadrana pobijedili su crnogorski Jadran Carine s 11-9 (2-3, 5-2, 4-3, 0-1) u prvoj utakmici posljednjeg, 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u subotu u Zadru, te će za četiri dana tu prednost braniti na uzvratu u Herceg Novom. Zbog radova na poljudskom bazenu momčad Ivana Asića crnogorskog je imenjaka dočekala u Zadru, no to njegovim igračima nije smetalo i prava je šteta što završna razlika nije uvjerljivija, jer su Splićani u dva navrata imali i četiri pogotka prednosti u trećoj četvrtini (9-5, 10-6). Marin Delić je sa četiri pogotka bio najbolji strijelac splitskog Jadrana. Dva gola postigao je Anđelo Šetka, a po jedan Popović, Butić, Kunac, Visković i Kovačić. Kod gostiju najbolji strijelac s tri pogotka bio je Đuro Radović. Uzvrat je na rasporedu u srijedu, 10. listopada. Bolja momčad iz oba dvoboja plasirat će se u skupinu Lige prvaka u kojoj su već dva hrvatska predstavnika dubrovački Jug CO i zagrebačka Mladost.

MADRID - Nogometaši europskog prvaka Real Madrida poraženi su kod Alavesa s 1-0 u 8. kolu Primere pogotkom Manua Garcie u petoj minuti sudačke nadoknade.  Real je u očitoj krizi jer u zadnje četiri utakmice imaju tri poraza i remi, a da nisu zabili nijedan gol. U prvenstvu su zadnji puta zabili krajem rujna protiv Espanyola, odigrali su na Bernabeu 0-0 protiv Atletica, izgubili od Seville (0-3) i Alavesa (0-1) te kod CSKA u Moskvi (0-1).  Kod Alavesa je trener Julen Lopetegui pokušao s Ceballosom, dok je na klupi ostavio Vazqueza i Asensia, i to je izgledalo prilično jadno.  Kad se očekivao remi bez golova, u 95. minuti je Manu Garcia glavom pogodio za veliku pobjedu Alavesa, koji je sada na ljestvici senzacionalan treći, s 14 bodova koliko imaju vodeći Barcelona i Real. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real.

MÜNCHEN - Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha šokirali su Bayern i njegove navijače u Allianz Areni, pobijedivši momčad Nike Kovača s 3-0 (2-0) u subotnjem dvoboju 7. kola njemačkog prvenstva. Tako je aktualni prvak već drugu utakmicu za redom u prvenstvu ostao bez pogotka, a posljednju pobjedu na domaćem terenu, kako u Bundesligi, tako i u Ligi prvaka, momčad bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača ostvarila je još u 2. prvenstvenom kolu, kad su pobijedili Bayer (3-1). Momčad iz Mönchengladbacha povela je u 10. minuti, a strijelac je bio Plea. Šest minuta poslije na 2-0 povisio je Stindl, a konačnih 3-0 postavio je Hermann u 88. minuti. Bayern je nakon sedam odigranih utakmica na petom mjestu s 13 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, koja je u subotu također bila blizu kiksa, ali je svojim prvim 'hat-trickom' u žutom dresu španjolski napadač Paco Alcacer donio momčadi iz Dortmunda pobjedu 4-3 (0-1) nad gostujućim Augsburgom.

UDINE - Nogometaši Juventusa zadržali su stopostotan učinak u talijanskoj Serie A subotnjom pobjedom od 2-0 (2-0) na gostovanju u Udinama, gdje je Mario Mandžukić asistirao za drugi pogodak, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo. Juventus je na Dacia Areni poveo u 33. minuti pogotkom Urugvajca Bentancura, a samo četiri minute poslije Ronaldo je pogodio za 2-0. Prethodno je Mandžukićev udarac iz neposredne blizine obranio gostujući vratar Scuffet. Bivši hrvatski reprezentativac je u drugom poluvremenu još nekoliko puta zaprijetio Scuffetu, a najbliži je pogotku bio u 85. minuti kad je pogodio gredu. Osim asistencije, Mandžukić je u Udinama dobio i žuti karton. U prvoj utakmici subotnjeg programa Cagliari je na svom terenu pobijedio Bolognu s 2-0 (1-0) golovima Joaoa Pedra u 22. minuti i Pavolettija u 68. minuti. Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna počeo je utakmicu za Cagliari, ali je već u 28. minuti morao iz igre nakon sudara s gostujućim igračem Mitchellom Dijksom. No, čini se da Srnina ozljeda nije ozbiljnije naravi. U početnih 11 bio je sadašnji reprezentativac Filip Bradarić koji je odigrao cijelu utakmicu. Juventus je na vrhu ljestvice sa 24 boda, devet više od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje.

ZADAR - Košarkaši Cedevite pobijedili su sa 95-85 (23-19, 21-18, 26-21, 25-27) na gostovanju u Zadru, u utakmici 2. kola ABA lige odigranoj pred oko 4400 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku, a osim bez pobjede, Zadar je u subotu ostao i bez svog zvučnog pojačanja, američkog centra Glena Davisa, koji ipak neće odjenuti zadarski dres. Justin Cobbs je sa 18 koševa i sedam asistencija bio najbolji igrač Cedevite. James Bell je također ubacio 18 poena gađajući trice 5/6. Još trojica Cedevitinih igrača imali su dvoznamenkasti učinak: Augusto Lima sa 12, Elgin Cook sa 11 i Pablo Aguilar sa 10 koševa. Kristijan Krajina je sa 21 košem, tri skoka, tri asistencije i tri osvojene lopte bio uvjerljivo najbolji igrač Zadra. Domagoj Vuković je ubacio 15 koševa uz šest skokova. Zadrani su tako doživjeli i drugi poraz na startu nove sezone, a Cedeviti je ovo bila prva pobjeda u službenim utakmicama. U ovom kolu Cibona će u ponedjeljak (18 sati) ugostiti Igokeu.

PEKING - Hrvatski tenisač Mate Pavić se s Austrijancem Oliverom Marachom plasirao u finale parova na ATP turniru u Pekingu, oni su u polufinalu svladali hrvatsku kombinaciju Ivana Dodiga i Nikolu Mektića sa 7-6 (6), 6-2. Za Pavića će nastup u nedjeljnom finalu biti već 10. finale ove godine, a deveti zajedno s Marachom s kojim je u siječnju osvojio i Australian Open. U prethodnih osam finala Pavić i Marach su četiri puta bili pobjednici, dok je Pavić u svom jedinom finalu u kojem nije igrao s Marachom prošloga tjedna osvojio Chengdu s Ivanom Dodigom. S druge strane, Dodig i Mektić će ostati na po dva naslova u 2018. godini. Mektić je osvojio Marrakech i Madrid s Austrijancem Alexanderom Peyom, dok je Dodig uz naslov u Chengduu s Pavićem osvojio i Muenchen s Amerikancem Rajeevom Ramom. Mektić je usto još tri puta gubio u finalima, a Dodig ima jedan poraz u finalu ove godine. U finalu će Pavić i Marach igrati protiv Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela koji su u polufinalu bili bolji od Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 6-4, 1-6, 10-6.

PEKING - Argentinac Juan Martin Del Potro prvi je finalist ATP turnira tenisača u Pekingu, on je do završnice stigao bez borbe jer mu je Talijan Fabio Fognini predao polufinalni susret zbog ozljede gležnja koju je zadobio u završnici svog četvrtfinalnog susreta u petak. Del Potro će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između Britanca Kylea Edmunda i Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.

TOKYO - U finalu ATP turnira tenisača u Tokyju igrat će Rus Danil Medvedev i Japanac Kei Nishikori. Medvedev je u prvom polufinalu pobijedio Kanađanina Denisa Šapovalova sa 6-3, 6-3, dok je potom Nishikori nadigrao Francuza Richarda Gasqueta sa 7-6 (2), 6-1. Za 22-godišnjeg Medvedeva, koji je u Tokyju morao igrati kvalifikacije za ulazak u glavni ždrijeb, nastup u finalu Tokyja bit će treći finale u g. 2018. Ranije je osvojio Sydney i Winston-Salem. S druge strane, 19-godišnji Šapovalov će morati potražiti drugu priliku za ulazak u prvi finale u karijeri. Nishikori (28) će u nedjelju pokušati po treći puta u karijeri podignuti pobjednički pehar u Tokyju gdje je bio najbolji 2012. i 2014. Japanac je u dosadašnjoj karijeri ukupno osvojio 11 ATP naslova, no posljednjeg još u Memphisu 2016. Gasquet (32) nije uspio ući u svoj četvrti finale u 2018., bio je pobjednik u s'Hertogenboschu, a finalist u Montpellieru i Baastadu.

PEKING - Latvijka Anastasija Sevastova prva je finalistica WTA turnira tenisačica u Pekingu, ona je u polufinalu nadigrala Japanku Naomi Osaku sa 6-4, 6-4. Za 28-godišnju Sevastovu ovo će biti treći nastup u finalu nekog WTA turnira ove godine, nakon poraza u finalu Mallorce u lipnju i naslova osvojenog u Bukureštu u srpnju kada je u finalu pobijedila Petru Martić. Tijekom dosadašnje karijere Sevastova je igrala u šest WTA finala i ima tri naslova. U finalu će Sevastova igrati protiv pobjednice susreta između Kineskinje Qiang Wang i Dankinje Caroline Wozniacki.

NEW YORK - Košarkaši New York Knicksa u trećoj su predsezonskoj utakmici uoči starta nove NBA sezone ostvarili i treću pobjedu svladavši u svom Madison Square Gardenu New Orleans Pelicanse sa 106-100, a hrvatski igrač u redovima Knicksa Mario Hezonja je za 14 minuta provedenih na terenu postigao pet koševa (šut za dva 1-3, trica 1-3) uz četiri skoka te po jednu osvojenu loptu i asistenciju. Najbolji kod Knicksa bili su Tim Hardaway mlađi sa 21 ubačajem i Enes Kanter sa 20 poena i 15 skokova, dok je Nikola Mirotić upisao 19 pogodaka uz 12 skokova za Pelicanse koji su izgubili sve tri svoje dosadašnje predsezonske utakmice. Dragan Bender je u 93-115 domaćem porazu Phoenix Sunsa od Portland Trail Blazersa igrao 17 minuta i za to vrijeme ubacio 10 koševa (šut za dva 1-1, trica 1-2, slobodna bacanja 5-7) te sakupio pet skokova i ostvario jednu asistenciju. Najučinkovitiji u dresu Sunsa bio je prvi izbor s ovogodišnjeg "drafta" Deandre Ayton sa 19 poena i 14 skokova, dok je Jusuf Nurkić sa 19 ubačaja prevodio Blazerse. Sunsima je ovo bio drugi predsezonski poraz u trećem nastupu, dok su Blazersi ostvarili prvu pobjedu u drugoj utakmici. Nova NBA sezona počinje 16. listopada.

BREMEN - U prvoj utakmici 7. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je na svom terenu svladao Wolfsburg sa 2-0 (1-0). Strijelac prvog gola bio je Davy Klaasen u 35. minuti, a konačni rezultat postavio je Johannes Eggestein u 85. Josip Brekalo odigrao je čitavu utakmicu za Wolfsburg. Ovom pobjedom Werder se bodovno izjednačio s vodećom Borussijom iz Dortmunda, oba sastava imaju po 14 bodova, jedan više od trećeg Bayerna, dok je Wolfsburg sedmi s devet bodova.

TORINO - Nogometaši Torina pobijedili su Frosinone s 3-2 (1-0) u prvoj utakmici 8. kola talijanskog prvenstva. Domaći su poveli s 2-0 preko Rincona (20) i Basellija (46), no gosti su uspjeli poravnati s dva gola u razmaku od samo šest minuta koje su postigli Goldaniga (58) i Ciano (64). Ipak, Torino se uspio pribrati i pogotkom Berenguera (71) opravdati ulogu favorita. Stipe Perica igrao je od 77. minute za Frosinone koji je ostao pretposljednji 19. s jednim bodom, iza je samo Chievo koji je još uvijek u bodovnom minusu, dok je Torino stigao na osmo mjesto sa 12 bodova, koliko imaju i šesta Genoa te sedmi Lazio. Na vrhu je Juventus sa 21 bodom, šest manje ima drugi Napoli.

BILBAO - Nogometaši Real Sociedada  iz San Sebastiana u baskijskom su derbiju 8. kola španjolskog prvenstva kao gosti u Bilbau pobijedili Athletic s 3-1 (1-1). Dva gola s bijele točke za goste je postigao Oyarzabal (30-11m, 74-11m), a jednom se u strijelce upisao Sangalli (47), dok je jedini uspješan za domaće bio Muniain (32). Momčad iz san Sebastiana sada je osma s 11 bodova, dok je Athletic 16. sa sedam. Na vrhu su Barcelona i Real Madrid s po 14 bodova.

BRIGHTON - U prvoj utakmici 8. kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton and Hove Albion je na svom terenu nadigrao West Ham United s 1-0 (0-0). Gol vrijedan tri boda postigao je Glenn Murray u 25. minuti. Brighton je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto s osam bodova, dok je West Ham pao na 15. mjesto sa sedam. Na vrhu su Manchester City i Liverpool sa po 19 bodova.

TOULOUSE - Toulouse i Nice su u prvoj utakmici 9. kola francuskog nogometnog prvenstva igrali 1-1 (0-1). Goste je u vodstvo doveo Sfarfi (29), a poravnao je Dossevi (54). Sedmi Toulouse sada ima 13 bodova, dok je  Nice 10. sa 11. Na vrhu je Paris SG s maksimalna 24 boda, osam više od drugog Lillea.

SUZUKA - Aktualni svjetski prvak u formuli 1, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) startat će s prve pozicije u nedjeljnu utrku za Veliku nagradu Japana koja će se voziti na stazi Suzuka. Hamilton je u subotnjim kvalifikacijama u Suzuki ostvario svoj 80. "pole position" u karijeri, a društvo u prvom redu pravit će mu njegov momčadski kolega Finac Valtteri Bottas (Mercedes). Jedini Hamiltonov suparnik u borbi na ovogodišnji naslov prvaka, Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari) nije se dobro snašao u prvom dijelu kvalifikacija voženih po kišnom vremenu te će startati s tek devetog mjesta što mu je najslabija startna pozicija ove sezone. Uoči VN Japana, 17. od 21 utrke SP-a, koja se vozi od 7.10 sati po hrvatskom vremenu, Hamilton ima 50 bodova više od Vettela.

LOS ANGELES - U dvoboju dviju kalifornijskih momčadi u NHL-u, hokejaši San Jose Sharksa su kao gosti svladali Los Angeles Kingse sa 3-2 u produžetku. Kingsi su u petak odigrali svoju prvu utakmicu u novoj sezoni, no gosti sa sjevera "Zlatne države" vrlo su brzo utišali navijače u Staples Centeru te pogocima Tima Meiera (9:42) i Evandera Kanea (13:48) poveli sa 2-0 već u prvoj trećini. Anže Kopitar (17:15) je prije isteka prvih 20 minuta uspio smanjiti na 2-1, a Tyler Toffoli (20:37) već u prvoj minuti druge trećine i poravnati na 2-2. No, rezultat se potom više nije mijenjao sve do isteka treće trećine da bi na isteku treće minute produžetka Kevin Labanc (62:54) osigurao prvu ovosezonsku pobjedu Sharksima u njihovom drugom nastupu. U drugom dvoboju igranom u petak Carolina Hurricanesi su kao gosti nadigrali Columbus Blue Jacketse sa 3-1. S nekoliko izvrsnih obrana istaknuo se vratar Caroline Curtis McElhinney kojega je svladati uspio tek Brandon Dubinsky (12:58). S druge strane, gosti su postigli po jedan gol u svakoj trećini i to preko Jordana Martinooka (1:43), Sebastiana Aha (26:33) i Micheala Ferlanda (45:30).