Šport 6 kolovoza 2018.

Objavljeno: 06.08.2018 u 11:15
Pregledano 30 puta

ZAGREB, 6. kolovoza 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa

BEČ - Legendarni austrijski vozač Formule 1 Niki Lauda dobro se oporavlja nakon transplantacije pluća i ne treba pomoć pri disanju, rekli su njegovi liječnici u ponedjeljak. "Samo 24 sata nakon operacije Niki Lauda je potpuno pri svijesti i može samostalno disati nakon uklanjanja respiratora", kazali su u zajedničkoj izjavi bečka opća bolnica i tamošnji medicinski fakultet. Dodali su kako svi njegovi organi dobro funkcioniraju. Lauda (69), predsjednik Mercedesova tima u Formuli 1, operiran je prošli četvrtak zbog plućnog virusa. Lauda ima zdravstvenih poteškoća otkako je u kolovozu 1976. doživo tešku nesreću u Nurburgringu. Više od minute bio je zarobljen je gorućem bolidu, teško je opečen, a otrovni plinovi koje je trajno su mu oštetili pluća. Bubrezi su mu transplantirani 1997. i 2005. godine.

NYON - Hrvatski nogometni prvak, zagrebački Dinamo ukoliko u 3. pretkolu Lige prvaka izbaci kazahstansku Astanu u posljednjem će 4. pretkolu najjačeg klupskog natjecanja igrati protiv švicarskog prvaka Young Boysa, određeno je ždrijebom u ponedjeljak u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu. Astana i Dinamo će prvi susret 3. pretkola igrati u Astani u utorak u 16 sati, a uzvrat je u Zagrebu 14. kolovoza.

GLASGOW - Mladi hrvatski plivač, 20-godišnji Bruno Blašković plasirao se u polufinale utrke na 50 metara leptir na Europskom prvenstvu u Glasgowu, on je u kvalifikacijama s novim osobnim rekordom od 23.68 sekundi zauzeo 13. mjesto. Blašković (20) je u Glasgow stigao s najboljim vremenom na ovoj dionici od 23.95, no odličnom utrkom u svojoj kvalifikacijskoj skupini u kojoj je pobijedio popravio je osobni rekord za 27 stotinki. Blašković je već ranije na ovom EP ostvario odličan rezultat plasmanom u finale na 100 metara slobodno u kojem je zauzeo osmo mjesto.

ZAGREB - Donna Vekić, koja je jučer igrala finale teniskog turnira u Washingtonu, stigla je ovaj tjedan do rankinga karijere, naredovala je sedam mjesta i od ponedjeljka je 37. tenisačica svijeta.

Petra Martić je pala za jedno mjesto i sada se nalazi na 51. mjestu, dok je Jana Fett zadržala 119. mjesto. Tereza Mrdeža je napredovala za jedno mjesto a Mirjana Lučić Baroni za dva. Mrdeža je od ponedjeljka 215. tenisačica svijeta, a Lučić Baroni 221.

ZAGREB - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ostao je na sedmom mjestu na najnovijoj ATP ljestvici koja je objavljena u ponedjeljak, dok je Borna Ćorić napredovao za jedno mjesto. Ćorić je ovaj tjedan 20. tenisač svijeta, a napredak, i to od dva mjesta, ubilježio je i Ivo Karlović koji se popeo sa 113. na 111. mjesto. Napredak od jednog mjesta je upisao i Nino Serdarušić koji je ovaj tjedan 192. tenisač svijeta. Viktor Galović je pao za pet mjesta i sada se nalazi na 225. mjestu.

WASHINGTON - Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u nedjelju u finalu teniskog WTA turnira u Washingtonu, od nje je sa 6-4, 6-7(7/9),2-6 poslije dva sata i 33 minute bolja bila Ruskinja Svetlana Kuznjecova. Vekić je ostala na dva osvojena naslova u karijeri, 2014. je pobijedila u Kuala Lumpuru, a prošle godine u Nottinghamu.

SPLIT - U zadnjem dvoboju 2. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Lokomotive odigrali 1-1 (1-0). Hajduk je poveo u 44. minuti snažnim i preciznim udarcem mladog Stanka Jurića s više od 25 metara, dok je Lokomotiva izjednačila u 47. minuti pogotkom veterana Ivana Krstanovića.

WASHINGTON - Hrvatska tenisačica Darija Jurak je s Kineskinjom Xinyun Han osvojila naslov pobjednice u konkurenciji parova na WTA turniru u Washingtonu, one su u finalu sa 6-3, 6-2 svladale Čileanku Alexu Guarachi i Novozelanđanku Erin Routliffe. Za 34-godišnju Jurak ovo je peti WTA naslov u konkurenciji parova u karijeri, a prvi nakon Acapulca prošle godine.

BUKUREŠT - Suparnik Hajduka u 3. pretkolu nogometne Europske lige FCSB u susretu je 3. kola rumunjskog prvenstva kao domaćin pobijedio Politehnicu iz Iasija s 4-0 (1-0). Hajduk i FCSB prvu utakmicu 3. pretkola igrat će 9. kolovoza u Splitu, a uzvrat je 16. kolovoza u Bukureštu.