Šport 30. svibnja 2018.

Objavljeno: 30.05.2018 u 13:02
Pregledano 105 puta

ZAGREB, 30. svibnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U četvrtoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske vaterpolisti Juga CO su u srijedu u Zagrebu svladali Mladost sa 9-4 (3-1, 2-0, 1-1, 3-2), te su sa 3-1 u pobjedama osvojili treći uzastopni naslov prvaka, a 14. ukupno. Vaterpolisti Juga, koji su bili veliki favoriti za naslov, u četvrtoj utakmici nisu pružili Mladosti niti najmanju šansu da produže finalnu seriju. Ekipu Juga predvodio je Luka Lončar sa četiri gola, Maro Joković i Javier Garcia zabili su po dva pogotka, a Hrvoje Benić jedan. Kod Mladosti Cosmin Radu, Ivan Domagoj Zović, Pavo Marković i Fran Paškvalin postigli su po jedan gol.

PULA - U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve HNL u srijedu su nogometaši Istre 1961 u Puli protiv drugoligaša Varaždina slavili s 3-1 (0-1), a uzvrat je u Varaždinu 2. lipnja. Varaždinci su poveli u 10. minuti, a strijelac je bio 22-godišnji Domagoj Drožđek, koji je godinu igrao za juniorsku momčad dortmundske Borussije. Gosti su u prvom poluvremenu imali još dvije prigode, ali Drožđek je pogodio vratnicu, a Golubar gredu. Istra je uspjela poravnati u 55. minuti iz prekida. Ubačaj u kazneni prostor Golubar je pospremio u vlastitu mrežu. Devet minuta kasnije iskusni Aljoša Vojnović donosi preokret i vodstvo Istri 2-1. Pobjedu Istrana potvrdio je Goran Roce u 88. minuti, koji je nakon kornera glavom pogodio za konačnih 3-1.

PARIS - Hrvatska tenisačica Petra Martić u srijedu je poražena u drugom kolu Grand Slam turnira u Roland Garrosu od 85. igračice svijeta Kineskinje Qiang Wang s 1-6, 1-6. U njihovu prvom međusobnom dvoboju, koji je trajao samo 53 minute, Petra Martić je odigrala katastrofalno dobivši tek jedan gem na svoj servis.

PARIS - Drugi nositelji i aktualni pobjednici Australian Opena Splićanin Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach opravdali su ulogu favorita u prvom kolu muških parova u Roland Garrosu, te su za 59 minuta svladali nizozemsko-kanadski par Sandera Arendsa i Adila Shamasdina sa 6-2, 6-2. Prije toga su Ivan Dodig i američki tenisač Rajeev Ram izborili mjesto u 2. kolu pobijedivši Čileanca Hansa Podlipnik-Castilla i Amerikanca Jacksona Withrowa sa 4-6, 6-4, 6-1.

ROVINJ - "Ne znam zašto se uopće toliko priča o mojoj ozljedi, već sam u nekoliko navrata ponovio i reći ću još jednom kako nisam ozlijeđen te uopće mi je glupo odgovarati na takva pitanja", izjavio je Vedran Ćorluka u razgovoru s novinarima u srijedu, prije početka treninga u Rovinju, gdje se reprezentacija priprema za nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.Ćorluka je dodao kako u taboru reprezentacije vlada odlična atmosfera te da mu je svejedno s kim igra u obrani, bio to Domagoj Vida ili Dejan Lovren. "Koga god izbornik postavi, neće pogriješiti. Istina, igrao sam više s Vidom u posljednje vrijeme, no reći da ne preferiram igrati s igračem koji je igrao finale Lige prvaka i koji iza sebe ima jednu fantastičnu sezonu, ispao bih smiješan", ustvrdio je Ćorluka.

ZAGREB - Hrvatska teniska Davis Cup reprezentacija će u polufinalu Svjetske skupine, od 14. do 16. rujna, u susretu protiv SAD-a biti domaćin u Splitu, odlučio je u srijedu Hrvatski teniski savez. Igrat će se na zemljanom igralištu na otvorenom, prema željama hrvatskih tenisača. Budući da u Hrvatskoj ne postoji teniski stadion koji može zadovoljiti uvjete predviđene pravilima Davis Cupa za ovaj stupanj natjecanja, izgradit će se igralište, tribine i postaviti sva neophodna infrastruktura. Kao odgovarajuća lokacija izabran je Žnjan, gdje će za ovu priliku biti postavljene montažne tribine za oko 6.000 gledatelja.

ZAGREB - Svi hrvatski NBA košarkaši našli su se na širem popisu od 28 kandidata za preostale dvije utakmice prvog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, protiv Italije i Rumunjske, koji je u srijedu objavio novi izbornik muške reprezentacije Dražen Anzulović. Da bi naši košarkaši ušli i u drugi kvalifikacijski ciklus bit će im potrebna najmanje jedna pobjeda u preostala dva dvoboja, jer nakon četiri kola zauzimaju posljednje mjesto u skupini D s učinkom 1-3, kakav ima i Nizozemska. Vodeća je Italija s učinkom 4-0, a Rumunjska je druga sa 2-2. U drugi krug prolaze tri reprezentacije iz svake skupine. Reprezentacija 27. lipnja odlazi u Trst, gdje će 28. lipnja (20.45 sati) odigrati kvalifikacijski dvoboj protiv Italije, a prvi dio kvalifikacija zaključit će gostovanjem u Cluju i utakmicom protiv Rumunjske, koja je na rasporedu 1. srpnja.

BUENOS AIRES - Nogometaši Argentine svladali su reprezentaciju Haitija s 4-0 (1-0) u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu Boca Juniorsa u Buenos Airesu, a kapetan domaće reprezentacije Leo Messi postigao je prva tri pogotka te asistirao Sergiju Agueru za četvrti. Argentinci su nakon prvih 45 minuta imali mršavih 1-0 zahvaljujući pogotku Messija iz kaznenog udarca u 17. minuti. U 58. minuti Messi je natrčao na odbijenu loptu i s nekoliko metara ju poslao u mrežu. U 66. minuti Pavon je idealno poslužio Messija, a argentinski kapetan je lakoćom postigao i treći pogodak na utakmici. Samo tri minute poslije Messi se od strijelca prometnuo u asistenta. Vidio je utrčavanje Aguera, poslao mu idealnu loptu, a napadač Manchester Cityja hladnokrvno je poslao loptu u mrežu za konačnih 4-0. Argentinski izbornik Jorge Sampaoli utakmicu je započeo sa sljedećom postavom, koja je igrala u sustavu 4-3-3: Caballero - Salvio, Otamendi, Fazio, Tagliafico - Mascherano, Lo Celso, Lanzini - Messi, Higuain, Di Maria. U drugom poluvremenu Sampaoli je koristio još šestoricu igrača, a priliku su dobili: Rojo, Acuna, Banega, Meza, Pavon i Aguero. Do početka natjecanja u Rusiji Argentina će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Izraela, 9. lipnja u Jeruzalemu.

MÜNCHEN - Najbolji strijelac njemačkog prvaka Bayerna, 29-godišnji poljski napadač Robert Lewandowski želi već ovog ljeta napustiti München, izjavio je njegov menadžer Pini Zahavi za športski dnevnik Šport Bild. "Robert osjeća da mu je potrebna promjena i novi izazov u karijeri. Odgovorni ljudi u Bayernu znaju za to", izjavio je Pini Zahavi s kojim je Lewandowski počeo surađivati u veljači ove godine, nakon čega su se vrlo brzo pojavile špekulacije o njegovom mogućem odlasku iz Bayerna. Kao klubovi koji će se boriti za dovođenje Lewandowskog u sljedećem prijelaznom roku najčešće se spominju Chelsea, Manchester United i PSG, a u prijašnjim godinama Poljaka se dosta često povezivalo i s Real Madridom. Lewandowski je u Bayern stigao 2014. godine iz Borussije Dortmund te u posljednje četiri godine osvajao naslove prvaka Njemačke, a u tri od te četiri sezone bio je najbolji strijelac u Bundesligi. Ono što mu nedostaje u trofejnoj riznici je naslov europskog prvaka, a s Bayernom nije uspio dogurati nijednom dalje od polufinala.

LIMA / PANAMA CITY - Nogometaši Perua s 2-0 su nadigrali Škotsku u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, koja je odigrana na Nacionalnom stadionu u Limi, dok u dvoboju Paname i Sjeverne Irske odigranom u Panama Cityju nije bilo pogodaka. Peru je do pobjede nad Škotskom došao potpuno zasluženo zahvaljujući pogocima Christiana Cueve iz kaznenog udarca u 37. minuti te Jeffersona Farfana u 47. minuti. Peruanci će u Rusiji igrati u skupini C s Francuskom, Australijom i Danskom. Bit će to njihov peti nastup na svjetskim prvenstvima, a prvi nakon 36 godina. Panama će u Rusiji debitirati među najboljim svjetskim reprezentacijama, a za suparnike u skupini G dobila je Belgiju, Tunis i Englesku.