Šport 2. srpnja 2018.

Objavljeno: 02.07.2018 u 05:44
Pregledano 104 puta

ZAGREB, 2. srpnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

NIŽNJI NOVGOROD - Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala u Nižnjem Novgorodu boljim izvođenjem 11-eraca pobijedila Dansku s 4-3 (1-1, 1-1). Junak pobjede bio je vratar Danijel Subašić koji je obranio tri 11-erca u raspucavanju, da bi pobjednički pogodak za četvrtfinale postigao Ivan Rakitić. Danska je povela nakon samo 58 sekundi igre golom Mathiasa Jorgensena, a izjednačio je Mario Mandžukić u 4. minuti. Hrvatska će u četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv domaćina Rusije koja je također boljim izvođenjem 11-erca svladala Španjolsku sa 5-4.

NIŽNJI NOVGOROD - Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić nakon dramatične je pobjede protiv Danske u osmini finala Svjetskog prvenstva koja je stigla boljim izvođenjem 11-eraca izjavio je kako je Hrvatska zaslužila sreću u samom raspletu, ali i da nikome nije bilo lako gledati dramu. "Ovo je bila naša utakmica istine i potvrdili smo dobre nastupe iz skupine," poručio je hrvatski strateg dodavši: "Ovo je bila osmina finala, bila je teška utakmica, obje ekipe su igrale borbeno, bez velikog rizika, ali mi smo zasluženo pobijedili."

NIŽNJI NOVGOROD - "Moramo biti ponizni i reći da je i Danska danas mogla pobijediti. Bitno je da smo prošli", rekao je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) Davor Šuker nakon dramatične pobjede protiv Danske u osmini finala svjetskog prvenstva u Rusiji. Šuker je istaknuo kako mu je bilo krivo kada je Modrić promašio jedanaesterac u 116. minuti, ali i dodao kako niti jednog trenutka nije gubio nadu. "Bilo mi je krivo zbog Luke Modrića, vidio sam neke sitnice koje vi ne vidite. Kad je Luka skočio Subašiću u krilo, kad je cijela klupa, cijeli stručni stožer, cijeli tim koji je bio na terenu," rekao je Šuker dodavši: "U prvih pet minuta pala su dva gola, a poslije toga je 115 minuta bila drama, ali to je nogomet. Bitno je da smo prošli jer samo tako se radi povijesna sličica. Protiv Rusije ćemo biti bolji," naglasio je predsjednik HNS-a.

NIŽNJI NOVGOROD - Nakon što je u prve dvije utakmice SP-a bio proglašen igračem utakmice, hrvatski kapetan Luka Modrić umalo je postao tragičar u susretu osmine finala SP-a protiv Danske. Modrić je naime, u 116. minuti promašio kazneni udarac za pobjedu. No, prilikom raspucavanja jedanaesteraca preuzeo je odgovornost, ponovo pucao i zabio. "Bio sam siguran da ću zabiti i prvi, kao i drugi. Ali prvi nisam pogodio. U posljednji trenutak sam promjenio odluku gdje ću pucati, ali nije ispalalo dobro," kazao je Modrić dodavši: "Najvažnije je da sam zabio drugi jedanaeserac. Kasnije je trebalo imati, neću upotrijebiti tu riječ, ali najbitnije je da sam ga zabio. Suba je bio fantastičan, obranio je tri jedanaesterca."

NIŽNJI NOVGOROD - Junak u pobjedi hrvatske reprezentacije protiv Danske u osmini finala svjetskog prvenstva u Rusiji bio je vratar Danijel Subašić koji je obranio čak tri jedanaesterca. "Svaka čast dečkima, odigrali su tešku utakmicu. Bilo je teško, ali dobili smo na mišiće. Jedanaesterci su lutrija, a sad je lutrija bila na našoj strani. Drago mi je što sam pomogao Hrvatskoj i svom narodu donio veselje," kazao je Subašić nakon susreta.

ZAGREB - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je i ovaj tjedan na petom mjestu najnovije ATP ljestvice koja je objavljena u ponedjeljak, dok su ostali hrvatski tenisači ubilježili napredak ili ostali na prošlotjednim mjestima. Borna Ćorić se popeo za jedno mjesto i od ovog je ponedjeljka 20. tenisač svijeta. Ivo Karlović je ostao na 112. mjestu kao i prošli tjedan, Viktor Galović je napredovao za tri mjesta, sa 183. na 180. mjesto, a Nino Serdarušić se također popeo za tri mjesta, sa 196. na 193. mjesto.

ZAGREB - Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić pala je za dva mjesta na najnovijoj WTA ljestvici koja je objavljena u ponedjeljak, a Donna Vekić je pala za jedno mjesto.  Vekić je pala s 54. na 55. mjesto, dok su ostale tenisačice napredovale. Jana Fett se popela za jedno mjesto i sada je 114. tenisačica svijeta. Ana Konjuh je napredovala za pet mjesta, popela se sa 142. na 137. mjesto. Mirjana Lučić Baroni je također napredovala i to za tri mjesta, popela se s 206. na 203. mjesta.

NEW YORK - Hrvatski košarkaš Mario Hezonja, koji je postao slobodan igrač na kraju ove sezone, potpisao je jednogodišnji ugovor vrijedan 6.5 milijuna dolara s New York Knicksima, objavio je u ponedjeljak ESPN.Hezonja je u sezoni u Orlandu imao prosjek od 9.7 koševa, 3.7 skokova i 1.4 asistencija u prosječno 22 minute po utakmici. U 75 utakmica u 30 ih je bio u prvoj postavi i imao je šut iz igre 44 posto.

LOS ANGELES - Jedan od najboljih košarkaša svijeta LeBron James (33) prešao je iz Cleveland Cavaliersa u Los Angeles Lakerse, objavila je u nedjelju njegova agencija Klutch Sports Group.
"LeBron James, četiri puta MVP, tri puta MVP finala NBA, 14 puta All Star i dvostruki osvajač olimpijske medalje potpisao je četverogodišnji, 154 milijuna dolara vrijedan ugovor s Los Angeles Lakersima", kratko se navodi u priopćenju agencije.

RIM - Ukrajinski plivač Andrej Govorov je na mitingu "Sette Coli" u Rimu postavio novi svjetski rekord na 50 metara leptirovim stilom s vremenom 22.27 sekundi.