Šport 2. lipnja 2018.

Objavljeno: 02.06.2018 u 13:10
Pregledano 125 puta

ZAGREB, 2. lipnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

VARAŽDIN- Nogometaši Istre 1961 zadržali su prvoligaški status iako su u uzvratnoj utakmici baraža za popunu Prve HNL izgubili u gostima kod Varaždina s 0-1. Puljani su u prvoj utakmici slavili s 3-1. Istra 1961 je uspjela ostati u Prvoj HNL jer su u dvije utamice bili bolji od drugoplasiranog sastava Druge lige Varaždina s ukupnih 3-2. Varaždinci su bili odlučni nadoknaditi zaostatak od 1-3 iz Pule, igrali su napadački i riskantno, ali je prvi gol pao tek u 55. minuti. Preciznu akciju Varaždinaca okončao je  eefektno Domagoj Drožđek, koji je bio strijelac i u prvoj utakmici. U 64. minuti Puljani su ostali bez isključenoga Zgrabljića, a potom je uslijedila prava opsada gola Istre 1961 koju je spašavao junak susreta vratar Čović.Iz Prve HNL je ispala vinkovačka Cibalia, a ušao je prvak Druge HNL Gorica. Pred 5000 gledatelja na stadionu Varteksa sudio je Strukan iz Splita.

Strijelac: 1-0 Drožđek (55)Crveni karton: Zgrabljić (64)

LONDON - U pripremnoj nogometnoj utakmici odigranoj na londonskom Wembleyu Engleska je pobijedila Nigeriju s 2-1.Golove su za Engleze postigli Gary Cahill (7) i Harry Kane (39), dok je jedini gol za Nigerijce, prvog protivnika Hrvatske na SP u Rusiji, postigao napadač Arsenala Alex Iwobi (47).Nigerijci su se pokazali kao ravnopravan protivnik Englezima, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz. Englezi 7. lipnja igraju u Leedsu protiv Kostarike, dok Nigerija igra s Češkom 7. lipnja.

LIVERPOOL - Izbornik brazilske nogometne reprezentacije Tite najavio je kako će najbolji igrač "Selecaoa" Neymar protiv Hrvatske dobiti priliku u drugih 45 minuta.Do posljednjeg trenutka je bilo upitno hoće li zvijezda PSG-a uopće nastupiti protiv 'Vatrenih', no čini se kako je Tite presjekao sve dvojbe."Neymar neće igrati od prve minute, ali će dobiti priliku u nastavku," poručio je brazilski strateg.Neymar je danas trenirao sa suigračima, no bilo je vidljivo kako vježbe ne odrađuje s maksimalnim intenzitetom već 'čuva' nogu. Jedan od najboljih nogometaša današnjice te vlasnik najskupljeg transfera, ozlijedio se koncem veljače u derbiju protiv Marseillea, a zbog loma kosti u stopalu morao je na operaciju.

VUKOVAR - Hrvatske rukometašice izborile su nastup na Europskom prvenstvo nakon što su u susretu posljednjeg kola kvalifikacijske skupine u Vukovaru pobijedile Ukrajinu s 28-25 (15-12). Hrvatska je pobjedom potvrdila drugo mjesto u skupini, iza nepobjedivih Norvežanki, a ispred Švicarki i Ukrajinki. Kako o drugom mjestu u slučaju istog broja bodova odlučuje ukupna gol-razlika, Ukrajinkama je u ovoj utakmici za prolaz bila potrebna pobjeda od čak 25 razlike. No, Hrvatice su boljom igrom u završnici stigle do pobjede i rješile pitanje plasmana na EURO i prije utakmice Norveška-Švicarska.Kod Hrvatske je Aneta Benko bila prvo ime dvoboja sa sedam golova, Stela Posavec je dodala šest, a Larissa Kalaus i Paula Posavec  po 4, dok je Irina Glibko s osam golova bila prvo ime kod Ukrajine. Europsko prvenstvo se održava u prosincu u Francuskoj.

LIVERPOOL - Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić propustio je posljednji trening 'Vatrenih' uoči sutrašnje prijateljske utakmice protiv Brazila na stadionu Anfield. Iz tabora hrvatske vrste poručili su kako Mandžukić ima manjih problema i u dogovoru s liječničkom službom propustio je trening na Anfieldu.Nakon propuštenog treninga postalo je upitno hoće li napadač Juventusa biti spreman za ogled protiv Brazila, što znači da bi njegovo mjesto u momčadi mogao zauzeti Andrej Kramarić ili možda Nikola Kalinić.Ostatak momčad trenirao je prema planu i igrači će biti spremni za nedjeljni okršaj protiv peterostrukih svjetskih prvaka."Vatreni" su u Liverpool doputovali u popodnevnim satima, a izbornik Zlatko Dalić je na 'Otok' doveo 24 igrača. Nakon Brazila s popisa će otpasti jedno ime, a sve je izglednije kako će to biti Matej Mitrović ili Duje Ćaleta Car. Naravno, ukoliko ogled protiv "Selecaoa" prođe bez ozljeda.Dalić je za utakmicu protiv Brazila najavio malo iznenađenje, no nije želio otkriti o čemu se radi. Tek kako će to biti proba za ogled protiv Argentine."Želim nešto isprobati, a to će biti u prvih 45 minuta. Argentina ima ekstra kvalitetu, jednog igrača koji sve može riješiti sam, zbog toga moramo biti oprezni. Mi zbog svoje kvalitete uvijek možemo zabiti gol, a protiv Argentine će nam biti cilj ne primiti gol, na tim stvarima treba poraditi," dodao je Dalić.

PARIS - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala Roland Garrosa pobijedivši Amerikanca Stevea Johnsona sa 6-3, 6-2, 6-4 za samo sat i 37 minuta igre.Čilić je protiv Johnsona, 46. na ATP ljestvici, ubilježio i petu pobjedu u isto toliko međusobnih dvoboja, a Amerikanac ga ni na ovogodišnjem Garrosu nije uspio ozbiljnije ugroziti. U sva tri seta Marin je pokazao odličnu igru, imao je 9 aseva, a svoj servis nijednom nije izgubio, dok Johnson čak nije uspio doći niti do "break-lopte". Od 11 prilika na Amerikančev servis Čilić je iskoristio četiri te je na lagan način došao od plasmana među 16 najboljih. U osmini finala Čilić ide na Talijana Fabia Fogninija s kojim ima pozitivan skor 2-1 u međusobnim dvobojima. Talijan je slavio u njihovu prvom dvoboju u Monte Carlu daleke 2009. godine, a Čilić je dobio dvoboje u Umagu i Pekingu dvije godine kasnije.

PARIS - Hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je u šesnaestini finala Roland Garrosa od Argentinca Diega Schwartzmanna s 7-5, 6-3, 6-3 za dva sata i 34 minuta igre. Ćorić je morao priznati poraz od Schwartzmanna, 12. tenisač svijeta, koji je u ovom dvoboju odigrao puno bolje i čvršće, iskoristivši sve Bornine pogreške. Prvi set je bio vrlo izjednačen, bez "breaka" sve do 11. igre kada Argentinac koristi nesigurnost na Ćorićevu servisu. Nakon gubitka prvog seta Ćorić nije pronalazio načina kako ugroziti Schwartzmanna, u drugom setu je dvaput gubio svoj servis, a u trećem je Argentinac poveo s 5-1, Ćorić nakratko došao do svoje prave igre i smanjio na 5-3, no kraj je uslijedio u sljedećem gemu. Ćorić je na svoj servis dopustio čak 16 break-lopti, a šest ih nije uspio spasiti. Borna je u meču čak imao više winnera (37-32), ali je napravio čak 52 neprisiljene pogreške, točno upola manje nego Schwartzmann.

Fabio Fognini (ITA/18) - Kyle Edmund (VB/16) 6-3, 4-6, 3-6, 6-4, 6-4

Kevin Anderson (JA/6) - Mischa Zverev (NJEM) 6-1, 6-7 (3/7), 6-3, 7-6 (7/4)

Diego Schwartzman (ARG/11) - BORNA ĆORIĆ (CRO) 7-5, 6-3, 6-3

TENISAČICE

Simona Halep (RUM/1) - Andrea Petkovic (NJEM) 7-5, 6-0

Angelique Kerber (NJEM/12) - Kiki Bertens (NIZ/18) 7-6 (7/4), 7-6 (7/4)

Caroline Garcia (FRA/7) - Irina Begu (RUM) 6-1, 6-3

Serena Williams (USA) - Julia Görges (NJEM/11) 6-3, 6-4

Garbine Muguruza (ŠPA/3) - Samantha Stosur (AUS) 6-0, 6-2

Lesia Tsurenko (UKR) - Magdalena Rybarikova (SLK/19) 6-2, 6-4

Anett Kontaveit (EST/25) - Petra Kvitova (ČEŠ/8) 7-6 (8/6), 7-6 (7/4)

Sloane Stephens (USA/10) - Camila Giorgi (ITA) 4-6, 6-1, 8-6

Maria Šarapova (RUS/28) - Karolína Pliskova (ČEŠ/6) 6-2, 6-1

Elise Mertens (BEL/16) - Daria Gavrilova (AUS/24) 6-3, 6-1

PULA - Hrvatska nogometna reprezentacija otputovala je u subotu ujutro iz pulske zračne luke u Liverpool gdje će na legendarnom Anfieldu u nedjelju (16 sati) igrati pripremnu utakmicu protiv peterostrukog svjetskog prvaka Brazila. "Tražio sam jakog protivnika i dobili smo ga. Bolji test od ovoga ne može biti i vjerujem da će nam on dobro doći prije susreta sa Argentinom na SP-u. Mali je rizik što nam je to prva pripremna utakmica i to protiv jednog od favorita Prvenstva, ali mi nemamo što kalkulirati. Mi moramo igrati protiv najjačih da vidimo gdje smo, a i zato  jer smo i mi jaki", izjavio je za Hinu izbornik Zlatko Dalić. "Ova generacija može napraviti jako puno, jer imamo kvalitetu, znanje i želju. Za neke igrače ovo je zadnje svjetsko prvenstvo, pa je prisutan i veliki motiv", izjavio je Dalić i dodao: "Za veliki uspjeh treba se puno toga poklopiti. Imam veliko povjerenje u ovu momčad, a i ja sam veliki optimist. Imam osjećaj da će biti dobro".

LIVERPOOL - Peterostruki svjetski prvak Brazil u petak kasno navečer doputovao je u Liverpool u kojem će u nedjelju na stadionu Anfield odmjeriti snage protiv Hrvatske. Brazil je u Liverpool doputovao iz Londona, gdje se u kampu Tottenhama priprema za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Brazilske zvijezde utakmicu protiv Hrvatske dočekuju u opuštenoj atmosferi, no idilu su pokvarile ozljede Douglasa Coste i Renata Augusta koji će propustiti nedjeljni ogled. Doputovao je i Neymar, međutim njegov nastup protiv Hrvatske također je pod velikim znakom pitanja. Napadač PSG-a je navodno i sam rekao kako osjeća nelagodu u duelima na treningu, a bol u desnom stopalu je i dalje prisutna. Neymar se ozlijedio u ožujku u derbiju protiv Marseillea i od tada nije nastupio.

BEOGRAD - Braća Martin i Valent Sinković izborili su finale u dvojcu bez kormilara na Svjetskom veslačkom kupu u Beogradu, nakon što su u subotnjem polufinalu osvojili prvo mjesto u svojoj skupini. Braća Sinković su u polufinalu vodili od starta do kraja utrke, te su uvjerljivo bili prvi s vremenom 6:45.020 minuta. Češka posada, koja je osvojila drugo mjesto, zaostala je više od četiri sekunde, a trećo mjesto pripalo je Španjolcima. Uz ove tri posade, mjesta u nedjeljnom finalu izborili su još Rumunjska, Bjelorusija i Južna Afrika. Posada Rumunjske ostvarila je najbolje vrijeme u polufinalu, bila je za 47 stotinki brža od braće Sinković.