Šport 19. listopada 2018.

Objavljeno: 19.10.2018 u 05:59
Pregledano 50 puta

ZAGREB, 19. listopada 2013. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U prvom susretu 11. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 2-1 (1-0) i probili se na četvrto mjesto. Rijeka je pobjedom u Zaprešiću konačno slavila u HNL-u nakon šest utakmica. Bila je to prva utakmica novoga trenera Igora Bišćana, koji je zamijenio Matjaža Keka na klupi Rijeke, a na drugoj strani trener Intera Samir Toplak vratio se nakon jednomjesečne suspenzije zbog vrijeđanja suca.Riječani su poveli golom Antonia-Mirka Čolaka već u 11. minuti, no gosti su u 36. minuti ostali s desetoricom nakon što je isključen Stjepan Lončar. Ipak, Rijeka je i s igračem manje postigla i drugi gol u 63. minuti, a opet je strijelac bio Čolak nakon što je većinu posla odradio Pavičić. U 84. minuti pred golom Riječana se najbolje snašao Nigerijac Theophilus Solomon i smanjio na 1-2, potom su Zaprešićani imali nekoliko prigoda, ali je obrana Rijeke izdržala. Rijeka je s 17 bodova preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter ostao osmi s 10 bodova. Pred 350 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Čolak (11), 0-2 Čolak (63), 1-2 Solomon (84)

ZAGREB - Komisija za žalbe Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) u petak je odbila žalbu Hajduka na kaznu igranja četiri domaće utakmice bez prisustva gledatelja zbog nereda tijekom derbija protiv Dinama igranog na Poljudu 29. rujna.Kaznu Hajduku izrekao je Disciplinski sudac Prve HNL Alan Klakočer 4. listopada, a odlukom Komisije za žalbe ta prvostupanjska odluka postala je konačna.Hajduk će tako sve do završetka jesenskog dijela prvenstva domaće utakmice igrati pred praznim tribinama, protiv Rijeke 28. listopada, Intera 10. studenoga, Slavena Belupa 25. studenoga i Istre 1961 8. prosinca.

KASPIJSK - Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Vlašić bio je strijelac prvog gola za moskovski CSKA u 2-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Anžija u Kaspijsku u susretu 11. kola ruskog prvenstva.Vlašić je u 31. minuti preciznim prizemnim udarcem sa 15-ak metara pogodio sam kut nemoćnog domaćeg vratara Djupina. Konačnih 2-0 postavio je Šalov u 71. minuti.Bio je to drugi ovosezonski Vlašićev pogodak u prvenstvu, a mladi je Splićanin igrao do 76. minute.CSKA se ovom pobjedom bodovno izjednačio s drugoplasiranim Krasnodarom, oba sastava imaju po 19 bodova, pet manje od vodećeg Zenita. Anži je 14. sa 10 bodova.

STOCKHOLM - Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se s Talijanom Simoneom Bolellijem uspio plasirati u finale parova na ATP turniru u Stockholmu, bolji od njih su u polufinalu bili Britanci Luke Bambridge i Jonny O'Mara sa 6-3, 6-4.Dodig je tako ostao na tri finala ove sezone, u Muenchenu je osvojio naslov s Amerikancem Rajeevom Ramom, u Chengduu je slavio s Matom Pavićem, dok je s Ramom izgubio finale u Ženevi.

YOKOHAMA - U finalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva za odbojkašice u Japanu igrat će Srbija i Italija.Srpkinje su do svog prvog finala na SP u povijesti stigle 3-1 (25-22, 26-28, 25-19, 25-23) pobjedom protiv Nizozemske u polufinalu, dok su Talijanke do svog drugog finala, 2002. godine su osvojile naslov svjetskih prvakinja stigle 3-2 (25-18, 21-25, 25-16, 29-31, 17-15) slavljem protiv Kineskinja.Bit će to prvi put da će u finalu SP-a igrati dvije europske reprezentacije.Finalni susret na programu je u subotu u Yokohami od 12.40 sati.Peto mjesto osvojila je reprezentacija SAD-a koja je sa 3-1 (25-23, 25-16, 23-25, 25-23) bila bolja od Japana.

SINGAPORE -  Angelique Kerber, Naomi Osaka, Sloane Stephens i Kiki Bertens natjecat će se u Crvenoj skupini, a Caroline Wozniacki, Petra Kvitova, Jelina Svitolina i Karolina Pliškova smještene su u Bijelu skupinu WTA Finala, završnog turnira osam najboljih tenisačica svijeta, odlučeno je ždrijebom održanim u petak u Singaporeu, koji je po peti, ujedno i posljednji put domaćin ovog natjecanja. Osvajačice posljednja dva Grand Slam naslova u ovoj godini, wimbledonska pobjednica Angelique Kerber i osvajačica US Opena Naomi Osaka, borit će se za dva mjesta u polufinalu s finalisticom Roland Garrosa Sloane Stephens i Nizozemkom Kiki Bertens, koja je ušla u turnir nakon otkaza najbolje svjetske tenisačice Rumunjke Simone Halep.

U drugoj skupini će osvajačica Australian Opena i braniteljica prošlogodišnjeg naslova pobjednice WTA Finala Caroline Wozniacki put prema polufinalu tražiti protiv Čehinje Petre Kvitove, koja je prije tri godine bila finalistica u Singapuru, a osvojila završni turnir 2011. u Istanbulu, te protiv dvije tenisačice kojima će to biti drugi nastup na WTA Finalu, Ukrajinke Jeline Svitoline i Čehinje Karoline Pliškove.Natjecanja u Singapuru započinju u nedjelju, u 11 sati po srednjoeuropskom vremenu, a svakog će dana, sve do petka, naizmjenično biti odigrana po dva pojedinačna meča iz iste skupine. U subotu, 27. listopada, na rasporedu su polufinalni dvoboji, a dan poslije bit će odigran meč za naslov pobjednice WTA Finala, koji iz ovog sastava imaju samo Wozniacki i Kvitova, dok je Kerber poražena 2016. od Slovakinje Dominike Cibulkove u dvoboju za trofej.

ANTWERPEN - Rezultati četvrtfinalnih susreta s ATP turnira tenisača u Antwerpenu:

Kyle Edmund (VB/1) - Ilja Ivaška (Bje) - bez borbe

Richard Gasquet (Fra/4) - Jan-Lennard Struff (Njem) 6-4, 6-7 (4), 7-6 (9)

Gael Monfils (Fra/6) - Vasek Pospišil (Kan) 7-5, 6-4

Diego Schwartzman (Arg/2) - Gilles Simon (Fra/5) 6-4, 6-3

MOSKVA - Rezultati četvrtfinalnih susreta s ATP turnira tenisača u Moskvi:

Adrian Mannarino (Fra) - Jegor Gerasimov (Bje) 7-6 (3), 6-3

Andreas Seppi (Ita) - Filip Krajinović (Srb/4) 6-4, 7-6 (2)

Karen Hačanov (Rus/3) - Mirza Bašić (BiH) 6-2, 7-6 (5)

Danil Medvedev (Rus/2) - Ričardas Berankis (Lit) 6-2, 1-6, 6-4

LONDON - Već od sljedeće godine na najvećem teniskom turniru u Wimbledonu više ne će biti mogućnosti za trodnevne maratone, kao što je bio onaj između Johna Isnera i Nicolasa Mahuta, koji je odigran g. 2010. i završio pobjedom Amerikanca 70-68 u petom setu, jer će kod rezultata 12-12 u odlučujućem setu o pobjedi odlučivati 'tie-break', priopćili su u petak iz All England Cluba.

Pravilo će biti primjenjivano u svim konkurencijama, a igrat će se 'tie-break' do sedam poena i s najmanje dva poena prednosti.

"Pri donošenju odluke smo analizirali podatke o mečevima odigranim u posljednjih 20 godina, saslušali smo i mišljenje igračica, igrača te sudaca, a uzeli smo u obzir i ostale faktore, poput slaganja rasporeda i doživljaja za gledatelje", izjavio je predsjednik All England Cluba Philip Brook.

Wimbledon se tako pridružio US Openu, koji je do sada bio jedini Grand Slam turnir u kojem je 'tie-break' odlučivao o pobjednici ili pobjedniku, samo što se u New Yorku igra već kod rezultata 6-6 u odlučujućem setu. Za očekivati je da bi Australian Open i Roland Garros mogli uskoro krenuti istim putem, kao što je bio slučaj i sa Davis Cupom, u kojem je 'tie-break' u odlučujućem setu uveden prije dvije godine.

"Prema našem mišljenju došlo je vrijeme za uvođenje 'tie-breaka' u mečeve koji nisu završili tijekom odlučujućeg seta u nekakvom prihvatljivom rezultatskom okviru. Svjesni smo da je takvih mečeva, koji imaju dugačke odlučujuće setove, jako malo, a naš je dojam kako je 'tie-break' pri rezultatu 12-12 uravnoteženo rješenje i daje dovoljno prilika igračima da o pobjedniku odluče na osnovu pravila od dva gema prednosti. Ujedno, to nam daje priliku da meč završi u prihvatljivom vremenskom okviru", zaključio je Philip Brook argumentirajući odluku vodstva najstarijeg i najpoznatijeg teniskog turnira na svijetu.

PHILADELPHIA - Hrvatski košarkaš Dario Šarić upisao je sinoć prvi double-double ove sezone, on je u pobjedi Philadephia 76ersa nad Chicago Bullsima od 127-108 zabio 13 koševa  (šut iz igre 4/12, trice 2/6) i upisao deset skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu u 28 minuta koliko je proveo na terenu. Philadelphia je tako na početku sezone stigla do druge pobjede. U drugoj utakmici igranoj sinoć Le Bron James je svoj debi u dresu Lakersa otvorio porazom jer su od momčadi iz Los Angelesa bolji su bili Portland Trail Blazers sa 128-119. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. U trećoj utakmici Miami Heat je tijesno pobijedio Washington Wizardse sa 113-112, a do pobjede ih je vodio Josh Richardson sa 28 ubačaja.

ZAGREB - Nakon dva uvodna poraza košarkaši Maccabija i Barcelone stigli su do prvih pobjeda u novoj sezoni Eurolige; Izraelci su je ostvarili na gostovanju u Podgorici svladavši domaću Budućnost sa 78-68, dok je Barcelona predvođena kapetanom Antom Tomićem kod kuće svladala Bayern sa 83-73. Tomić je ubacio 18 koševa (šut 8/11) uz pet skokova i pet asistencija. Kod njemačkog prvaka Leon Radošević je završio dvoboj sa sedam koševa te po jednim skokom, asistencijom i osvojenom loptom.

BUENOS AIRES - Spuštanjem olimpijske zastave i završnom svečanošću u gradskom središtu Buenos Airesa, zatvorene su treće Olimpijske igre mladih, za koje je predsjednik MOO-a Thomas Bach ustvrdio da su bile "uistinu Igre mladih nove ere" te da su nadmašile sva očekivanja.Više od 4.000 sportaš(ic)a iz 206 država tijekom 12 dana natjecalo se za odličja u 32 sporta, a Hrvatska će Igre pamtiti ponajprije po srebru rukometašica na pijesku i dvije bronce - taekwondašice Lene Stojković (do 44 kg) i judašice Ane Viktorije Puljiz (do 44 kg), koja je osvojila i zlato kao članica mješovite međunarodne ekipe. Puljiz je, kao naša najuspješnija predstavnica, nosila i hrvatski stijeg na zatvaranju Igara.

PARIS - Francuski rukometaš Nikola Karabatić ne će moći u siječnju iduće godine sudjelovati na svjetskom prvenstvu jer je operirao lijevo stopalo i za oporavak mu je potrebno do šest mjeseci, objavljeno je na stranicama njegovog kluba PSG-a. On od prosinca 2016. ima problema s devijacijom palca na stopalu.Ova operacije je također težak udarac za prvaka Francuske PSG koji ove godine pokušava osvojiti rukometnu Ligu prvaka nakon što tri godine za redom nije uspio.