Šport 15. travnja 2018.

Objavljeno: 15.04.2018 u 05:41
Pregledano 131 puta

ZAGREB, 15. travnja 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U utakmici 29. kola Prve HNL Lokomotiva je pobijedila Slaven Belupo s 5-2 (2-2). Strijelci za Lokomotivu bili su Šunjić (26), Krstanović (31), Burić (54) i Radonjić (84, 89), a oba gola za Slaven Belupo zabio je Ivanovski (32, 38). Na ljestvici vodi Dinamo sa 66 bodova, drugi Hajduk ima 58, a treća Rijeka 54. Lokomotiva je preskočila Slaven na ljestvici, sada je ona šesta s 32 boda, dok je sastavi iz Koprivnice sedmi s 31. Na dnu su Rudeš s 26 te Istra 1961 i Cibalia sa po 24 boda.

ZAGREB - U derbiju 23. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cedevita je kao gost u KC "Dražen Petrović" svladala Cibonu sa 79-71 (25-22, 20-19, 13-10, 21-20). Andrija Stipanović je sa 20 koševa predvodio Cedevitu, dok su Karlo Uljarević sa 22 poena te po šest skokova i asistencija i Luka Žorić sa 20 ubačaja i 10 skokova bili najbolji kod Cibone. Cedevita se ovom pobjedom poravnala sa Zadrom na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 20-1, dok je Cibona s omjerom 15-6 na diobi trećeg mjesta sa Šibenikom.

RIM - Hrvatski napadač Mario Mandžukić ovog tjedna je u odličnoj golgeterskoj formi. Nakon što je prije četiri dana u Ligi prvaka zabio dva gola Real Madridu, u nedjelju je bio strijelac u 32. kolu talijanskog nogometnog prvenstva u pobjedi Juventusa od 3-0 protiv Sampdorije. Mandžukić je u 45. minuti efektno zabio za vodstvo Juvea na dodavanje Brazilca Douglasa Coste. Na 2-0 povisio je Benedikt Höwedes (60), a konačnih 3-0 postavio je Sami Khedira (75). Asistent za sva tri pogotka bio je Douglas Costa.

MADRID - U 32. kolu Primere Atletico Madrid je u nedjelju na domaćem terenu pobijedio Levante s 3-0, a hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko bio je asistent za drugi pogodak Atletica. Atletico je poveo u 33. minuti, a strijelac je bio Angel Correa. Drugi pogodak pao je u 48. minuti, a sve je izvedeno iz prvog dodira. Koke je dao dugu loptu na desni bok, a Vrsaljko u trku iz prve ubacuje u kazneni prostor za Griezmanna, koji volejom trese mrežu. Za konačnih 3-0 pogodio je Fernando Torres u 77. minuti.

EINDHOVEN -  PSV Eindhoven, kojeg je Osijek početkom ove sezone izbacio u 3. pretkolu Europske lige, u nedjelju je osigurao 24. naslov prvaka Nizozemske, a treći u posljednje četiri sezone. U 31. kolu nogometnog prvenstva Nizozemske PSV Eindhoven je kod kuće dobio Ajax sa 3-0, i tri kola prije kraja prvenstva ima nedostižnih 10 bodova prednosti u odnosu na Ajax.

LONDON - Nogometaši West Bromwich Albiona u nedjelju su napravili dvostruki posao, pobjedom od 1-0 kod Manchester Uniteda ostali su u igri za opstanak u Premier ligi, a istodobno su omogućili Manchester Cityju da pet kola prije kraja osigura naslov prvaka Engleske. Naime, Manchester United zaostaje nedostižnih 16 bodova za Cityjem. Manchester Cityju je to peti naslov prvaka Engleske (1936-37, 1967-68, 2011-12, 2013-14, 2017-18). Pobjednički gol za West Bromwich Albion zabio je Jay Rodriguez u 73. minuti. WBA je i dalje zadnji na prvenstvenoj ljestvici, a od zone spasa dijeli ga devet bodova.

ZAGREB - Hrvatski košarkaš Dario Šarić odličnom je predstavom otvorio doigravanje NBA lige. U pobjedi Philadelphia Sixersa protiv Miami Heata 130-103, Šarić je ubacio 20 koševa uz šest skokova i tri obrane. Sixersi su briljantno završili sezonu sa 16 uzastopnih pobjeda, a sjajnu seriju nastavili su i na otvaranju play-offa pobijedivši Heat sa 27 koševa razlike. Gosti su se odlično držali u prvom poluvremenu i na predah su otišli sa četiri koša razlike, no u nastavku se njihova igra raspala. Sixersi su treću dionicu dobili sa 16 razlike (34-18), a posljednju dionicu sa +15 (40-25). U drugom poluvremenu Philadelphija je zabila čak 74 koša, a primila 43. U domaćim redovima najefikasniji su bili JJ Redick sa 28 koševa i Marco Belinelli sa 25 koševa. Ben Simmons je za jedan skok ostao bez 'triple-doublea' upisavši 17 koševa, 14 asistencija i devet skokova, dok je Dario Šarić za 31 minuta ubacio 20 koševa uz šut 8-15 iz igre pri čemu je trice gađao 4-6, dodavši šest skokova i tri asistencije. Kod gostiju je najefikasniji bio Kelly Olynyk sa 26 koševa, Goran Dragic je dodao 15, James Johnson 13, a Dwyane Wade 11 koševa. Druga utakmica je na rasporedu 16. travnja ponovo u Wells Fargo Centru.

HOUSTON - Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije uspio izboriti mjesto u svom 19. finalu na ATP turnirima, nakon što ga je u subotnjem polufinalu turnira u Houstonu pobijedio 26-godišnji Amerikanac Tennys Sandgren (ATP - 56.) sa 7-6 (2), 7-6 (4). Naš je 39-godišnji veteran u prvom setu propustio prednost 'breaka' (4-2) i loše je odigrao odlučujući, 13. gem, što je Sandgren iskoristio i stvorio početnu prednost. Amerikanac je korak prema svom prvom finalu napravio kad je oduzeo servis Karloviću za vodstvo 2-1 u drugom setu. No, naš je tenisač iskoristio dvije dvostruke pogrješke Sandgrena u šestom gemu i vratio se u meč. U desetom gemu je imao i set-loptu, ali ju nije uspio realizirati. Odluka je i u drugom setu pala u 'tie-breaku' u kojem je ponovno bolji bio Sandgren i zasluženo izborio mjesto u svom prvom finalu.

MONTE CARLO - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bit će slobodan u 1. kolu Mastersa u Monte Carlu, turnira koji označava početak ozbiljne zemljane teniske sezone.

Čilić je postavljen za drugog nositelja i u prvom kolu je slobodan. U drugom kolu igrat će protiv pobjednika dvoboja Španjolca Fernanda Verdasca i Urugvajca Pabla Cuevasa.

Uz Čilića, koji je u posljednja dva nastupa ispao u četvrtfinalu, hrvatske boje u 'Kneževini' branit će i Borna Ćorić koji će otvoriti turnir protiv francuskog veterana Juliena Benneteaua, trenutačno 59. tenisača svijeta.

Bit će to njihov prvi međusobni susret. Prođe li mladi Zagrepčanin, u drugom kolu smiješi mu se sudar s bivšim najboljim tenisačem svijeta Srbinom Novakom Đokovićem koji će prije toga morati pobijediti kvalifikanta.

Bit će to povratnički turnir za Rafaela Nadala koji je postavljen za prvog nositelja, a u prvom kolu je također, slobodan. Nadal je u Monte Carlu pobijedio rekordnih deset puta.

CHICAGO - Švedski nogometaš Zlatan Ibrahimović nastavlja s odličnim igrama u dresu Los Angeles Galaxyja.

Na gostovanju kod Chicago Firea, Ibrahimović je postigao jedini pogodak u pobjedi 1-0 što je bio njegov treći gol u trećem nastupu za momčad iz Los Angelesa.

'Ibro' je pogodio u posljednjim trenutcima prvog dijela na ubačaj bivšeg engleskog reprezentativca Ashley Colea.

LA se nakon šest odigranih susreta nalazi na drugom mjestu Zapadne konferencija MLS-a s 10 bodova, tri manje od vodećeg Sporting Kansas Cityja.

Bivši napadač Manchester Uniteda, PSG-a, Milana, Barcelone, Intera, Juventusa i Ajaxa, u LA je stigao koncem ožujka i u prvom nastupu protiv Los Angeles FC-a zabio je dva gola pri čemu pobjednički u sudačkoj nadoknadi.

Po dolasku u Los Angeles odmah je napravio 'show'. Zakupio je cijelu stranicu u LA Timesu i napisao: "Dragi Los Angeles, nema na čemu" te u potpis na dnu stavio svoj potpis. Legendarni znak ''Hollywood'' u Photoshopu je pretvoren u ''Zlatanland''.

SHANGHAI - Australac Daniel Ricciardo u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Kine na stazi u Šangaju, treće utrke svjetskog prvenstva formule 1. Ricciardo je do svoje šest pobjede u karijeri i prve ove sezone stigao sjajnom vožnjom nakon što je startao sa šeste pozicije. Finac Valtteri Bottas u Mercedesu je bio drugi, dok se na treću poziciju probio još jedan Finac Kimi Raikkonen iz Ferrarija. U ukupnom poretku svjetskog prvenstva vodi Vettel sa 54 boda, Hamilton je drugi sa 45 bodova, dok je treći Bottas sa 40 bodova. Ricciardo se probio na četvrto mjesto sa 37 bodova, a TOP 5 zatvara Rakikonen sa 30 bodova. U poretku konstruktora vodi Mercedes sa 85 bodova, Ferrari je drugi s bodom manje, a treću poziciju drži Red Bull sa 57 bodova. Iduća utrka je Velika Nagrada Azerbajdžana u Bakuu 29. travnja.

NEW YORK - Hokejaši Bostona, Tampe Bay, Nashvillea i San Josea ostvarili su druge pobjede u prvom krugu doigravanja NHL lige, a večer je obilježio napadač Bostona Čeh David Pastrnak upisavši tri gola i tri asistencije. Boston je na Istoku pobijedio Toronto 7-3 i sada u seriji na četiri pobjede vodi 2-0. Tampa Bay je porazila New Jersey sa 5-3 i također vodi 2-0. Na Zapadu su 2-0 poveli Nashville nakon 5-4 slavlja protiv Colorada, te San Jose koji je ostvario i drugu gostujuću pobjedu protiv Anaheima, ovoga puta 3-2. Boston Bruinsi su na krilima sjajnog Čeha Davida Pastrnaka porazili Toronto Maple Leafsa 7-3. Boston je već nakon prve četvrtine vodio 4-0 i pitanje pobjednika je bilo razriješeno nakon 20 minuta. Pastrnak je bio igrač utakmice s tri gola i tri asistencije čime je postao tek šesti igrač svih vremena kojem je to uspjelo u jednoj utakmici doigravanja, ali i najmlađi čime je preskočio velikog Waynea Gretzkyja. Pasternaku je to uspjelo sa 21 godinom i 324 dana, dok je Gretzky imao 22 godine i 81 dana.

HOUSTON - U finalu ATP teniskog turnira u Houstonu igrat će Amerikanci Tennys Sandgren i Steve Johnson. Sandgren je u prvom polufinalnom susretu pobijedio našeg Ivu Karlovića 7-6 (2), 7-6 (4), dok je Johnson bio bolji od sunarodnjaka Taylora Fritza sa 7-5, 6-7 (4), 6-2. Bit će to njihov prvi međusobni susret na ATP Touru, no igrali su dva puta na challengerima, a oba puta je slavio Sandgren. Za 26-godišnjeg Sandgrena to će biti prvo finale u karijeri, dok je dvije godine stariji Johnson do sada tri puta nastupio u finalima pri čemu je osvojio dva turnira - lani u Houstonu, a 2016. u Nottinghamu.