Šport 14. travnja 2019.

Objavljeno: 14.04.2019 u 04:24
Pregledano 39 puta

ZAGREB, 14. travnja 2019. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

SZCZECIN - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u vježbi na preči na Europskom prvenstvu u poljskom Szczecinu, on je za svoju izvedbu u finalu dobio ocjenu 14.900, a bolji je bio samo sjajni Nizozemac Epke Zonderland sa 15.266. Za 22-godišnjeg Srbića ovo je prva medalja s europskih prvenstava u karijeri, dok je 2017. godine u Montrealu osvojio naslov svjetskog prvaka. Zonderlandu je ovo treći europski naslov, nakon 2001. i 2014. godine, a usto ima i tri svjetska zlata te naslov olimpijskog pobjednika iz Londona 2012. Brončanu medalju osvojio je najbolji iz kvalifikacija, Rus Artur Dalalojan sa 14.800.

BUKUREŠT -
Hrvatski reprezentativac Dominik Etlinger osvojio je brončano odličje u kategoriji do 72 kg na Europskom prvenstvu u hrvanju grčko-rimskim načinom u Bukureštu, gdje je u borbi za medalju svladao Armenca Hranta Kalačjana sa 4-3. Bivši europski juniorski prvak i svjetski doprvak tako je postao šestim hrvatskim reprezentativcem koji je osvojio odličje na europskom prvenstvu u seniorskoj kategoriji od osamostaljenja Hrvatske. Prije Etlingera brončane medalje osvojili su braća Nenad (2013.) i Neven Žugaj (2005.), Tonimir Sokol (2010.), Božo Starčević (2013.) i Ivan Lizatović (2017.), koji je, nažalost, u Bukureštu poražen u borbi za broncu od Ukrajinca Lenura Temirova bodovnom premoći (0-9). Etlinger je do brončanog odličja došao preokretom, nakon što je njegov suparnik poveo sa 3-1. Nešto više od minute prije kraja borbe naš je borac zaradio bod zahvaljujući javnoj opomeni koju je zaradio Kalačjan, a u nastavku je iskoristio i dominatnu poziciju za pobjedničko bacanje. U posljednjih 40 sekundi Etlinger se uspješno obranio od napada Armenca, bivšeg europskog prvaka do 23 godine, te tako osvojio svoje drugo seniorsko odličje. Naime, broncu je osvojio i 2015. godine u Bakuu, na prvom izdanju Europskih igara.

ZAGREB -
U nedjeljnim susretima 29. kola Prve HNL važne pobjede u borbi za izlazak u Europu ostvarili su Hajduk i Gorica, splitski je sastav kao gost s 1-0 (0-0) pobijedio Lokomotivu dok je Gorica na svom terenu bila uspješnija od Slavena Belupa s 4-3 (3-1). U susretu Lokomotive i Hajduka pogodak vrijedan tri boda stigao je pred sam kraj susreta. Vodeći Dinamo ima 76 bodova, 20 više od druge Rijeke. Hajduk je pobjedom stigao na četvrto mjesto s 47 bodova, tri manje od trećeg Osijeka, a dva više od pete Gorice, dok je Lokomotiva šesta s 44 boda.

MONTE CARLO -
U prvom meču glavnog ždrijeba ovogodišnjeg ATP turnira Masters 1000 serije u Monte Carlu hrvatski reprezentativac Borna Ćorić (ATP - 13.) pobijedio je Poljaka Huberta Hurkacza (ATP - 52.) sa 6-4, 5-7, 7-5 nakon dva sata i 52 minute borbe. Ćorić u 2. kolu čeka pobjednika dvoboja Monegašanina Lucasa Catarine (ATP - 556.), koji je dobio pozivnicu za glavni turnir, i Španjolca Jaumea Munara (ATP - 60.), koji se može pohvaliti pobjedom nad Alexanderom Zverevom s ovotjednog turnira u Marakešu. Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je kao sedmi nositelj bio slobodan u 1. kolu, a u drugom će mu suparnik biti Argentinac Guido Pella koji je sa 6-7 (2), 6-2, 6-4 nadigrao srbijanskog predstavnika Laszla Đerea.

LIVERPOOL -
U derbiju 34. kola engleskog prvenstva nogometaši Liverpoola pobijedili su na svom Anfieldu Chelsea s 2-0 (0-0) i tako se vratili na vrh ljestvice s dva boda prednosti i utakmicom više od branitelja naslova Manchester Cityja koji je u ranijem nedjeljnom dvoboju pobijedio s 4-1 na gostovanju kod Crystal Palacea. Najveće zasluge za pobjedu Liverpoola idu Mohamedu Salahu, čija je borbenost odigrala važnu ulogu kod prvog pogotka koji je glavom postigao Sadio Mane na ubačaj Jordana Hendersona u 51. minuti. Samo dvije minute poslije Salah je gromovitim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio desni gornji kut i svladao gostujućeg vratara Kepu Arrizabalagu. Hrvatski reprezentativci, Dejan Lovren kod Liverpoola i Mateo Kovačić kod gostiju, nisu ulazili u igru. Za 27. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu 'građana' dva pogotka postigao je Raheem Sterling u 15. i 63. minuti, a tri boda je potvrdio Gabriel Jesus golom u 90. minuti. Za domaće je jedini strijelac bio Luka Milivojević u 81. minuti iz slobodnog udarca. Liverpool ima 85 bodova iz 34 nastupa, a Manchester City je skupio 83 boda u 33 utakmice, koliko ih je odigrao i trećeplasirani Tottenham sa 67 bodova.

FRANKFURT -
Nogometaši Augsburga ostvarili su vrijednu pobjedu od 3:1 (2-1) na gostovanju kod Eintrachta u posljednjoj utakmici 29. kola njemačkog prvenstva, čime su gotovo osigurali opstanak u elitnom razredu. Eintracht je poveo u 14. minuti pogotkom Goncala Paciencije, ali su gosti već do poluvremena došli do preokreta zahvaljujući dvostrukom strijelcu Marcu Richteru. Domaći su od 47. minute igrali s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Fernandes. Augsburg je pobjedu potvrdio u 84. minuti, a za konačnih 3-1 strijelac je bio Austrijanac Michael Gregoritsch. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić je odigrao cijelu utakmicu za Eintracht, a u 69. minuti zaradio je žuti karton zbog prigovora, a dvije minute poslije je njegov udarac blokiran na samoj gol-crti. U prethodne dvije nedjeljne utakmice nogometaši Bayerna slavili sa 4-1 (2-0) na gostovanju kod Fortune, dok je Hoffenheim sa 2-0 (1-0) pred svojim navijačima svladao berlinsku Herthu. Bayern (67) i dalje drži bod prednosti pred Borussijom Dortmund (66). Treći je RB Leipzig sa 58, a četvrti Eintracht sa 52 boda.

AUGUSTA -
Za 43-godišnjeg Woodsa ovo je peti zeleni sako, kojega tradicionalno osvaja pobjednik Mastersa, u karijeri, najbolji u Augusti bio je i 1997., 2001., 2002. i 2005.

Posljednji "major" prije nedjelje Woods je osvojio u lipnju 2008. godine kada je po treći put bio najbolji na US Openu. U zadnje vrijeme Woods je imao velikih problema sa zdravljem i u privatnom životu. Podvrgnuo se operaciji leđa, morao je na odvikavanje od alkoholizma, a razveo se i od supruge. Naznake povratka pokazao je prošle sezone kada je do posljednjeg dana natjecanja bio u konkurenciji za osvajanje British Opena i PGA Champinshipsa da bi u kolovozu osvojio svoj 80. PGA turnir, a bila mu je to prva pobjeda nakon pet godina i tri mjeseca.

Ova godina počela je još bolje za Woodsa koji je osvojio prvi "major" sezone.

Ispred Woodsa po broju osvojenih "majora", ali i Mastersa nalazi se samo Jack Nicklaus, koji je tijekom karijere osvojio 18 "majora" od čega šest Mastersa.

OAKLAND
- Golden State Warriors su sinoć krenuli u obranu naslova glatkom pobjedom u Oaklandu od 121-104 nad LA Clippersima u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije, a do pobjede ih je vodio Stephen Curry sa 38 koševa i 15 skokova. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je odigrao deset minuta za Clipperse, ostao je bez pogodaka (šut iz igre (0/2), ali je upisao četiri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Orlando Magic je u gostima u prvoj utakmici doigravanja Istočne konferencije sa 104-101 svladao drugu momčad Istoka Toronto Raptorse.

Brooklyn Nets su sa 111-102 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a najbolji pojedinac u pobjedi gostujuće momčadi bio je D'Angelo Russell sa 26 koševa. San Antonio Spurs, sedmoplasirana momčad Zapada, nadigrali su sinoć u prvoj utakmici doigravanja sa 101-96 domaćina Denver Nuggetse.

ZADAR - Susret 21. kola košarkaškog prvenstva Hrvatske Zadar - Škrljevo koji je igran u Jazinama prekinut je nakon svega 11 sekundi utakmice zbog divljanja navijača Zadra. Prekid je trajao pola sata nakon čega je susret nastavljen, a Zadar je slavio 86-75. Na ljestvici vode Cibona i Zadar sa po 17 pobjeda i četiri poraza, Split ima skor 13-8, a Cedevita 12-9.

SHANGHAI - Vozač Mercedesa Britanac Lewis Hamilton pobjednik je treće utrke sezone, a jubilarne tisućite, VN Kine koja se u nedjelju vozila u Šangaju. Drugi je utrku završio Bottas, dok je treći bio Nijemac Sebastian Vettela u Ferrariju.

HOUSTON - Norveški tenisač Casper Ruud (ATP-95.) i Čileanac Christian Garin (ATP-73.)  igrat će u finalu teniskog ATP turnira u Houstonu. Dvadesetogodišnji Ruud je u polufinalu sa 7-5, 6-2 pobijedio kolumbijskog kvalifikanta Daniela Galana i ukoliko bude bolji od Garina u finalu mogao bi postati prvi Norvežanin koji je osvojio naslov.Garinu (21), koji također lovi svoj prvi ATP naslov, ovo je drugo finale ove godine, a u polufinalu je pobijedio osmog nositelja Amerikanca Sama Querreya sa 7-6 (2), 6-2.