Šport 12. ožujka 2019.

Objavljeno: 12.03.2019 u 05:07
Pregledano 41 puta

ZAGREB, 12. ožujka 2019. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

TORINO - Nogometaši Juventusa izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u utorak u uzvratnoj utakmici osmine finala u Torinu svladali Atletico Madrid sa 3-0, a sva tri pogotka zabio je Cristiano Ronaldo, koji se i ovaj puta pokazao kobnim za Simeoneovu momčad. Naime, Ronaldo je za vrijeme igranja u Realu u 31 nastupu protiv Atletica zabio 22 gola.

Atletico, koji je na uzvrat donio komotnu prednost od 2-0, prepustio je inicijativu domaćinu i nije pokazao napadačke ambicije gotovo cijelu utakmicu.

Juve je poveo u 27. minuti, Bernardeschi je ubacio na drugu stativu, a Cristiano Ronaldo je nadskočio svog čuvara i glavom zabio za 1-0. U 45. minuti  Giorgio Chiellini, nakon kornera, pucao je glavom, ali Oblak je bio na mjestu.

Odličan početak domaćina u nastavku, u 48. minuti opet je glava Ronalda bila iznad suparničkih braniča i 2-0 za Juve. Ovaj puta ubacio je Joao Cancelo.

U 82. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Mandžukića, Moise Kean promašio je stopostotnu priliku. No, nije postao tragičar, jer je konačni udarac nadama Atletica opet zadao Ronaldo u 86. minuti iz penala, i to nakon što je Correa oborio Bernardeschija u kaznenom prostoru.

Jedinu prigodu Atletico je imao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2), Koke je dobro ubacio, a Morata glavom prebacio prečku.

Mario Mandžukić je za Juve igrao do 80. minute pruživši solidnu partiju, dok je Nikola Kalinić ostao na klupi Atletica. Juventus se je u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Manchester Unitedu, Tottenhamu, Ajaxu, Portu i Manchester Cityju.

JUVENTUS - ATLETICO MADRID 3-0
Stadion: Allianz
Gledatelja: 41.000
Sudac: Björn Kuipers (Niz)
Strijelci: 1-0 Cristiano Ronaldo (27), 2-0 Cristiano Ronaldo (48), 3-0 Cristiano Ronaldo (86-pen).
Žuti kartoni: Bernardeschi 64 / Juanfran 73, Gimenez 86, Vitolo 90.

JUVENTUS: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (Dybala 57), Emre Can, Pjanić, Matuidi, Bernardeschi, Mandžukić (Kean, 80), Cristiano Ronaldo.

ATLETICO MADRID: Oblak, Arias (Vitolo 77), Gimenez, Godin, Juanfran, Koke, Saul, Rodrigo, Lemar (Correa, 57), Griezmann, Morata.

MANCHESTER -
Nogometaši Manchester Citya s lakoćom su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu na svom stadionu pobijedili njemački Schalke s čak 7-0 (3-0). U prvom susretu u Gelsenkirchenu Englezi su također slavili s 3-2.

Pogotke su za City postigli Sergio Aguero (35-pen, 38), Leroy Sane (43), Raheem Sterling (56), Bernardo Silva (71), Phil Foden (78) i Gabriel Jesus (85).

Engleski prvak je s čak 7-0 "demolirao" Schalke i na dominantan način potvrdio prolaz u četvrtfinale, koji je, uostalom, bio izvjestan i nakon prve utakmice u Njemačkoj.

U samo osam minuta prvog dijela City zabio tri gola, a u nastavku su zabili još četiri gola u jednoj od najuvjerljivih pobjeda u povijesti Lige prvaka.

Prvu veću šansu na utakmici imao je Aguero, no njegov šut iz blizine u 14. minuti zaustavila je vratnica. U 33. minuti Bruma ruši B.Silvu u prilici za gol, a Aguero je "panenkom" zabio iz kaznenog udarca. Samo tri minute Argentinac je postigao i drugi gol, a nakon izvrsnog dodavanja petom Sterlinga Aguero je iz blizine pogodio kroz noge vrataru Faerhmannu. Ipak, taj gol priznat tek nakon trominutne konzultacije s  VAR-om. U 43. minuti na 3-0 je poveo bivši igrač Schalkea Sane koji je na dodavanje Zinčenka zabio iskosa s lijeve strane.

U 56. minuti zabio je Sterling na dodavanje Sanea, a i taj gol je priznat tek nakon provjere VAR-a. U 71. minuti City je zabio i peti gol, opet je asistent bio Sane, a strijelac je bio B. Silva.  U 78. minuti katastrofu Schalkea pojačao je golom za 6-0 mladi Foden, a Sane je ubilježio i treći asist. Pet minuta prije kraja Brazilac Jesus prizemnim udarcem postiže konačnih 7-0.

MANCHSTER CITY - SCHALKE 7-0

Pred 40.000 gledatelja na stadionu Ettihad sudio je Clement Turpin iz Francuske.

Strijelci: 1-0 Aguero (35pen), 2-0 Aguero (38), 3-0 Sane (43), 4-0 Sterling (56), 5-0 B. Silva (71), 6-0 Foden (78), 7-0 Jesus (85)

MANCHESTER CITY : Ederson - Walker - Laporte (Delph, 72), Kompany, Zinčenko - Gündogan, B. Silva, D. Silva (Foden, 64), L. Sane, Sterling - Agüero (Jesus, 64)

SCHALKE: Fährmann - Nastasić, Stambouli S., Sane - Rudy, Konopljanka, Bentaleb, Oczipka, McKennie (Mendyl,  - Burgstaller (Teuchert, 79), Embolo (Skrzybinski, 69)

INDIAN WELLS -
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u šesnaestini finala ATP Masters turnira u Indian Wellsu od Kanađanina Denisa Shapovalova s 4-6, 2-6.

Čilić je nadigran u dvoboju s mladim Kanađaninom, 25. igračem svijeta, koji je triput oduzimao Marinov servis i bez teškoća za samo sat i 20 minuta igre prošao u osminu finala.

Bio je ovo njihov drugi međusobni dvoboj, a prvi lani u Baselu dobio je Čilić.

Rezultati:

Denis Shapovalov (Kan) - MARIN ČILIĆ (HRV) 6-4, 6-2

Hubert Hurkacz (POL) - Kei Nishikori (JAPN/6) 4-6, 6-4, 6-3

Filip Krajinović (SRB) - Daniil Medvedev (RUS/14) 6-3, 6-2

SISAK -
Hrvatski vaterpolisti slavili su u posljednjoj utakmici grupne faze Europa kupa u Sisku protiv Srbije s 12-9 (1-0, 4-4, 5-2, 2-3). U dvoboju dvije ponajbolje svjetske selekcije "Barakude" su nadigrale Srbe i zasluženo došle do uvjerljive pobjede. Hrvatsku je predvodio Maro Joković s četiri gola, Marko Macan je dodao dva, a po jedan su postigli Andro Bušlje, Lovre Miloš, Josip Vrlić i Xavi Garcia. Obje momčadi su izborile plasman na finalni turnir, koji će se od 5. do 7. travnja održati u Zagrebu.

ZAGREB -
Juniorska momčad Dinama plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka mladih nakon što je u dvoboju osmine finala odigranom u utorak na stadionu Hitrec - Kacian pobijedila Liverpool sa 2-1 boljim izvođenjem jedanaesteraca, a u junaka se ponovno prometnuo kapetan i vratar Dinko Horkaš koji je u raspucavanju zaustavio dva udarca gostujućih igrača. Liverpool je došao u vodstvo u 53. minuti pogotkom Bobbyja Duncana, a u 68. minuti je izjednačio Leon Šipoš na asistenciju Antonija Marina. Dinamo će u u četvrtfinalu gostovati kod pobjednika dvoboja Chelsea - Montpellier, koji je na rasporedu u srijedu. Četvrtfinalni dvoboji su na rasporedu 2. i 3. travnja, a pobjednici će se probiti na završni turnir Lige prvaka mladih, koji je na rasporedu od 26. do 29. travnja u Nyonu.

KRANJSKA GORA -
Hrvatski skijaški reprezentativac Istok Rodeš osvojio je peto mjesto na završnoj slalomskoj utrci Europskog kupa, koja je održana u utorak u Kranjskoj Gori, čime je postao ukupnim pobjednikom ovog natjecanja u konkurenciji slalomaša i ponovio prošlogodišnji uspjeh Mateja Vidovića. U Europskom kupu voženo je devet slaloma u ovoj sezoni, a Rodeš je u šest nastupa sakupio 350 bodova, tri više od drugoplasiranog Norvežanina Timona Haugana, koji je osvojio naslov ukupnog pobjednika Europa kupa.

SISAK -
Regionalna Jadranska vaterpolo liga normalno se nastavlja nakon stanke i napada na igrače Crvene zvezde u Splitu, odlučeno je u utorak na sjednici Upravnog odbora lige u Sisku. Ostavlja se klubovima dogovor o terminima odigravanja odgođenih utakmica POŠK - C. zvezda i Mornar BS - C. zvezda. Nakon što su 9. veljače u Splitu napadnuta trojica vaterpolista Zvezde, srpski klubovi su odbijali igrati u Splitu, što je ugrožavalo regularnost natjecanja.

ZAGREB -
Prije pet godina dali smo si zadatak da postavimo utrku među Top 5 na svijetu i u tome smo uspjeli, a nadamo se da ćemo nakon ovog izdanja čak biti i najbolji u Europi, rekao je direktor utrke Mitas 4 Islands Tomislav Zobec najavljujući peto izdanje natjecanja brdskih biciklista u cross countryju, koji će od 9. do 13. travnja proći kvarnerske otoke Krk, Rab, Cres i Lošinj. "Kako je ovo predolimpijski period, puno timova dolaziti skupljati svoje bodove za nacionalne timove kako bi osvojili što više mjesta na olimpijskim igrama. Mi se nadamo da ćemo neke od natjecatelja koji će biti na Mitas 4 Islandsu vidjeti i sljedeće godine u Tokiju", istaknuo je Zobec.

MOSTAR -
Hrvatski nogometni stručnjak Stanko Mršić novi je trener bosanskohercegovačkog premijerligaša GOŠK-a iz Gabele kod Čapljine, odlučila je uprava toga kluba nakon što je u utorak ostavku podnio Mato Neretljak. On je ostavku podnio nakon niza poraza što je GOŠK-a dovelo na pretposljednje mjesto i prag ispadanja iz elitnog nogometnog natjecanja u ovoj zemlji. Stanko Mršić jedan je najdugovječnijih hrvatskih nogometnih stručnjaka koji je trenersku karijeru započeo u Vinkovcima, a osim Cibalije, trenirao je Zadar, Šibenik, Varteks, Osijek i Međimurje, dok je u BiH do sada s klupe vodio HNK Posušje.

POREČ -
Na teniskim terenima Pical u Poreču u utorak je obilježen početak najnovijeg izdanja teniskog turnira Istarska rivijera. Pretkvalifikacije za 47. po redu turnir Istarska rivijera počele su još 8. ožujka, a danas počinje glavni dio turnira koji traje do 17. ožujka. Turnir Istarska rivijera igra se u tri grada - Poreču, Rovinju i Opatiji, i jedan je od najstarijih međunarodnih teniskih turnira u Hrvatskoj. Na njemu sudjeluju tenisači iz cijelog svijeta, a ovogodišnji nagradni fond iznosi 15.000 američkih dolara po turniru, a svaki od njih boduje se za svjetsku ITF rang listu. "Na Istarskoj rivijeri karijeru su započeli velikani poput Gorana Ivaniševića, Borisa Beckera, Thomasa Mustera, Gorana Prpića i mnogih drugih", ustvrdio je direktor turnira Branimir Horvat.

LOS ANGELES
- Los Angeles Clippers su  sinoć sa 140-115 pobijedili Boston Celticse, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je toj pobjedi pridonio sa 14 koševa, dok je Ante Žižić u pobjedi Cleveland Cavaliersa nad drugom momčadi NBA Toronto Raptorsa od 126-101 sudjelovao sa 17 koševa. Zubac je u pobjedi Clippersa odigrao 27 minuta a do 14 koševa je došao uz visok postotak šuta iz igre 85,7 posto (6/7) te je tome pridodao sedam skokova i dvije asistencije.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 126-101 nadigrali Toronto Raptorse, a najzaslužniji je za to bio Collin Sexton sa 28 koševa. Ante Žižić je odigrao solidno, u 27 minuta na terenu je upisao 17 koševa (šut iz igre 8/12), pridodavši tome sedam skokova.

LISABON - Suparnik zagrebačkog Dinama u osmini finala Europske lige, portugalski velikan Benfica u susretu je 25. prvenstvenog kola na svom Luzu odigrao 2-2 (0-0) protiv Belenensesa. Hrvatski veznjak Filip Krovinović otao je na klupi Benfice koja se ovim bodom poravnala na vrhu ljestvice s Portom, oba sastava imaju po 60 bodova, dok je Belenenses sedmi sa 37.