Šport 11. travnja 2019.

Objavljeno: 11.04.2019 u 04:31
Pregledano 36 puta

ZAGREB, 11. travnja 2019. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

BEOGRAD - U dvoboju 3. kola druge faze kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu su hrvatski rukometaši su odigrali 25-25 (13-13) sa Srbijom.

Pred 5000 gledatelja u beogradskoj Štark Areni Hrvatska je osvojila važan bod za osiguranje plasmana na EURO i ponovno su na vrhu skupine s pet bodova. U dramatičnoj utakmici Hrvatsku su do boda odveli vratar Marin Šego s 12 obrana i Domagoj Duvnjak koji je svoj šesti gol na utakmici dao 30 sekundi prije kraja.  Hrvatska je u prva dva kola skupine pobijedila Švicarsku (31-28) i Belgiju (30-25), a 14. travnja u Zadru dočekujemo Srbiju.

BEOGRAD -
Pokazali smo u teškim uvjetima za igru mentalnu snagu, kazao je nakon remija (25-25) u Beogradu protiv Srbije izbornik hrvatskih rukometaša Lino Červar. "Nije to bilo naše najbolje izdanje, izranjavani smo i nekompletni, a trebalo je izdržati teške uvjete za igru i kriterij sudaca. Kad smo u drugom poluvremenu upali u krizu, kada su svi mislili da ćemo izgubiti, ipak smo smogli snage i izdržali smo. Odlično smo ušli u igru, ali smo pali krajem prvog dijela. Kad je u drugom dijelu obrana opet proradila, znao sam da ne ćemo izgubiti s takvom borbenošću. Sada jedva čekam Zadar", rekao je Červar.

MARAKEŠ -
Hrvatski Davis Cup reprezentativac Franko Škugor i austrijski tenisač Juergen Melzer probili su se u polufinale ATP turnira u Marakešu, gdje su u četvrtfinalu nadigrali Indijca Rohana Boppanu i Britanca Dominica Inglota sa 6-3, 6-7 (2), 10-7.Za plasman u finale Škugor i Melzer će morati pobijediti Indijca Leandera Paesa i Francuza Benoita Pairea.

BERLIN -
Legendarni ukrajinski boksač Vladimir Kličko (43) mogao bi se vratiti u ring za 100 milijuna dolara, potaknuo je glasine njegov brat Vitalij (48), također bivši boksač.Jedan od najboljih boksača svih vremena otišao je u mirovinu 2017. nakon poraza od Britanca Anthonyja Joshue. Dvije godine kasnije nagađa se o njegovom povratku u ring, a glasine je dodatno potaknuo njegov brat."O povratku bi počeo razmišljati tek kada bi mu ponudili 100 milijuna dolara," kazao je Vitalij u razgovoru za Abendzeitung.

RAB -
Na rapskoj plaži Lopar okončana je druga etapa utrke Mitas 4 Islands, jedne od najjačih utrka u brdskom biciklizmu, ali zasigurno jedne od najatraktivnijih na svijetu jer se vozi predivnim predjelima Krka, Raba, Cresa i Lošinja. Utrka će se pamtiti i po startu utrke u Loparu, koji je upriličen s trajekta, što je zasigurno jedinstveni slučaj u svijetu, što su potvrdili i dužnosnici Međunarodnog biciklističkog saveza.Utrka se nastavlja etapama na Cresu i Lošinju.

SZCZECIN - Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić, osvajač svjetskog zlata na preči 2017. godine, trećim mjestom današnjih kvalifikacija plasirao se u finale Europskog prvenstva u poljskom Szczecinu. Tin Srbić u današnjim je kvalifikacijama za svoju vježbu ocjenjen s visokih 14.500 bodova. Na preči se natjecao i Filip Ude, koji je nakon dugo vremena odlučio na velikom natjecanju nastupiti u višeboju. Nakon šest odrađenih sprava, Filip je u ukupnom poretku višeboja završio na 37. mjestu. U najjačoj mu disciplini - konju s hvataljkama, Filip je zauzeo 16. mjesto (13.733). Na konju je nastupio i prošlogodišnji viceprvak Europe Robert Seligman. U današnjim kvalifikacijama Robert je za svoju vježbu zaradio ocjenu 13.966 što je bilo dovoljno za 13. mjesto, odnosno za mjesto treće rezerve u finalu

LOS ANGELES - LA Clippers su pobjedom nad Utah Jazzom u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone osigurali nastup u doigravanju, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je tome pridonio s double-doubleom, u 30 minuta na terenu zabio je 22 koša (šut iz igre 10/13) i upisao 11 skokova, dvije asistencije i tri bloka. LA Clippers (48-34) su nakon produžetka sa 143-137 svladali Utah Jazz što im je donijelo osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji i okršaj s braniteljima naslova Golden State Warriorsima u prvom krugu doigravanja. Minnesota Timberwolves su regularni dio sezone završili s porazom, bolji od njih su sa 99-95 bili Denver Nuggets kojima je pobjedu osigurao Jamal Murray s tricom 31.5 sekundu prije kraja.
Dario Šarić je odigrao solidno u porazu svoje momčadi, u 29 minuta na terenu zabio je 11 koševa (šut iz igre 4/13, trice 0/5) uz sedam skokova i tri asistencije.

MANCHESTER - U prvom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka nogometaši Barcelone su u gostima pobijedili Manchester United s 1-0 i stekli veliku prednost za uzvrat za šest dana na Nou Campu.  Pobjedu je Barceloni donio autogol Lukea Shawa u 12. minuti. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

AMSTERDAM - U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Ajax i Juventus su u Amsterdamu odigrali 1-1, pa će pitanje putnika u polufinale biti razriješeno nakon uzvrata u Torinu 16. travnja. Ajax je sjajnim nastupom u osmini finala izbacio branitelja naslova Real Madrid, a odličnu igru 'Kopljanici' su pokazali i protiv Juventusa. Dominirali su cijeli susret, stvorili nekoliko lijepih prilika, no jedan trenutak nepažnje domaće obrane i genijalnost Cristiana Ronalda razlog su što Ajax nije upisao pobjedu, već je susret završio 1-1. Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom portugalskog majstora, a izjednačio je Neres u 30. sekundi drugog poluvremena. Bivši napadač hrvatske reprezentacije Mario Mandžukić započeo je utakmicu kao kapetan Juventusa, a igrao je do 60. minute kada ga je zamijenio Douglas Costa.