Šport 10. rujna 2018.

Objavljeno: 10.09.2018 u 05:36
Pregledano 61 puta

ZAGREB, 10. rujna 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

CHANGWON - Hrvatski reprezentativac u gađanju puškom, 46-godišnji Osječanin Josip Kuna osvojio je u ponedjeljak brončano odličje u disciplini 300 m - ležeći na Svjetskom prvenstvu u južnokorejskom Changwonu te tako ostvario najveći uspjeh u karijeri.Kuna je šest serija po deset metaka ostvario rezultat od 590 krugova, što je za čak 15 krugova bio bolji rezultat od onog što ga je postigao u nedjelju, u eliminacijskom dijelu natjecanja u kojem je bio pri začelju onih koji su izborili mjesto u borbi za odličja. Sa 592 kruga po drugi puta u karijeri naslov svjetskog prvaka osvojio je legendarni, 55-godišnji Slovenac Rajmond Debevec, bivši olimpijski pobjednik iz Sydneyja 2000. godine i nositelj brojnih odličja s najvećih svjetskih natjecanja. Isti rezultat kao Debevec, ali s manje pogodaka u strogi centar, ostvario je drugoplasirani Poljak Daniel Romanczyk.

ZAGREB - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić popeo se na šesto mjesto na najnovijoj ATP ljestvici objavljenoj u ponedjeljak i to je u odnosu na prošli mjesec napredak od jednog mjesta, dok je Borna Ćorić stigao do 18. mjesta i rankinga karijere. Ćorić je u odnosu na prošli tjedan napredovao za dva mjesta i 18. mjesto na ATP ljestvici mu je najbolji rezultat u karijeri. Ivo Karlović je pao za jedno mjesto i sada je 138. tenisač svijeta. Viktor Galović je skočio za 20 mjesta i sada se nalazi na 201. mjestu, dok je Nino Serdarušić pao za 13 mjesta, s 201. na 214. mjesto.

ZAGREB - Najbolje rangirana hrvatska tenisačica ovaj tjedan na najnovijoj WTA ljestvici je Petra Martić koja je u odnosu na prošli tjedan napredovala za devet mjesta i sada se nalazi na 38. mjestu. Donna Vekić je pala za šest mjesta i sada je 47. tenisačica svijeta. Jana Fett je također nazadovala, pala je za četiri mjesta, sa 125. na 129. mjesto. Međutim Tereza Mrdeža je skočila za 47 mjesta i sada je 232. tenisačica svijeta. Tena Lukas se popela za pet mjesta, na 249. mjesto.

NEW YORK - Srpski tenisač Novak Đoković po treći je put u karijeri osvojio pobjednički trofej na US Openu i ukupno svoj 14. Grand Slam naslov u karijeri, tako što je u nedjeljnom finalu, odigranom pod krovom Arthur Ashe stadiona, pobijedio Argentinca Juana Martina del Potra sa 6-3, 7-6 (4), 6-3 nakon tri sata i 15 minuta igre.

PARIS - Nogometaši Francuske pobijedili su Nizozemsku s 2-1 (1-0) u svom drugom nastupu u UEFA Ligi nacija, a prvom na domaćem terenu, što je bila i prva utakmica izabranika Didiera Deschampsa nakon osvajanja naslova svjetskog prvaka u Rusiji.Francuska je sa četiri boda iz dvije utakmice vodeća u skupini prvog najkvalitetnijeg razreda Lige nacija. Njemačka ima jedan bod iz sraza s Francuzima, a Nizozemci su na začelju bez bodova.

NEW YORK - Australska tenisačica Ashleigh Barty i Amerikanka CoCo Vandeweghe pobjednice su US Opena u konkurenciji ženskih parova, nakon što su u nedjeljnom finalnom dvoboju spasile tri meč-lopte na putu do pobjede 3-6, 7-6 (2), 7-6 (6) nad francusko-mađarskom kombinacijom Kristina Mladenović - Timea Babos.

OSTRAVA - Atletičarke i atletičari koju su predstavljali reprezentaciju Amerika pobjednici su Kupa kontinenata održanog u Ostravi, gdje su u dva dana sakupili 262 boda, odnosno 29 više od drugoplasirane reprezentacije Europe, koja je branila naslov iz Marakecha 2014. godine, a za koju je u subotu Sandra Perković osvojila sedam bodova u bacanju diska. Treće mjesto osvojila je azijsko-pacifička reprezentacija sa 188 bodova, a četvrti su bili predstavnici Afrike sa 142 boda.