Šport 10. ožujka 2019.

Objavljeno: 10.03.2019 u 13:23
Pregledano 48 puta

ZAGREB, 10. ožujka 2019. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ZAGREB - U derbiju 24. kola Prve HNL vodeći Dinamo je u Maksimiru svladao drugoplasiranu Rijeku sa 3-1 (1-1) i tako povećao svoju prednost na 17 bodova. U Maksimiru je povela Rijeka preko Puljića (6), no tu prednost nije uspjela zadržati do odlaska na odmor jer je Gavranović (42) iz velike gužve uspio proslijediti loptu u mrežu za 1-1. Nastavak je donio dominaciju Dinama koju su okrunili Perić (56) i Moro (69). U drugom nedjeljnom dvoboju treći Osijek i četvrta Lokomotiva podijelili bodove igrajući 1-1 (0-1). I u Osijeku su poveli gosti u samoj završnici prvog poluvremena iz kaznenog udarca kojega je realizirao Majstorović (45+1-11m), a u nastavku je poravnanje donio bivši igrač Lokomotive Marić (60).Dinamo sada ima 61 bod, dok je Rijeka ostala na 44. Treći Osijek sada ima 42 boda, četiri više od četvrte Lokomotive i pete Gorice, a pet od šestog Hajduka.

KRANJSKA GORA - Švicarac Ramon Zenhaeusern pobjednik je slaloma kojeg su skijaši vozili u nedjelju u Kranjskoj Gori za Svjetski kup, a hrvatski skijaši Istok Rodeš i Matej Vidović su današnjim 18. i 22. mjestom uspjeli osigurati nastup na završnici koja počinje u srijedu u Andori. Filip Zubčić je bio 23., a Elias Kolega 24. Peti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Samuel Kolega nije se uspio plasirati u drugu vožnju. Drugo je mjesto zauzeo Norvežanin Henrik Kristoffersen sa zaostatkom od 1,15 sekundi (1:40.69), dok je treće mjesto pripalo osvajaču Velikog kristalnog globusa i slalomskog globusa Austrijancu Marcelu Hirscheru čiji je zaostatak 1.17 sekundi (1:40.71).

LJUBLJANA - Košarkaši Cedevite u susretu su pretposljednjeg, 21. kola regionalne ABA lige kao gosti svladali ljubljansku Olimpiju sa 98-70 (29-29, 22-11, 20-14, 27-16). Najučinkovitiji kod Cedevite bio je Elgin Cook sa 22 koša, dok je Aleksandar Lazić ubacio 15 poena za Olimpiju. S omjerom pobjeda i poraza 15-6 Cedevita se nalazi na drugom mjestu ljestvice, dok je Olimpija sa 6-15 na diobi pretposljednjeg mjesta s Krkom.Kako Krka i Olimpija igraju međusobno u posljednjem kolu za tjedan dana, jasno je kako će jedan od ta dva kluba završiti na posljednjoj poziciji i tako izgubiti status ABA ligaša što znači da je pobjedom Cedevite Zadar, koji je na omjeru 7-14, osigurao ostanak.

KOPRIVNICA - Rukometašice Podravke Vegete nisu se uspjele plasirati u polufinale Kupa EHF, one su uzvratnom četvrtfinalnom susretu u Koprivnici svladale danski Herning-Ikast sa 24-18 (12-6) što nije bilo dovoljno da se nadoknadi osam pogodaka zaostatka (26-34) iz prve utakmice. Koprivničanke su u sedmoj minuti nastavka imale potrebnih devet pogodaka viška (16-7). Nažalost, uslijedio je veliki pad u igri hrvatskog sastava pa su Dankinje većinom iz protunapada serijom 8-1 smanjile na 17-15. Ipak, Podravka je uspjela još jednom zaprijetiti, dvije minute prije kraja povela je sa 24-18 i imala igračicu više, ali nije uspjela doći do potrebne razlike. Natalija Čigrinova sa sedam i Dejana Milosavljević sa šest golova bile su najefikasnije kod Podravke Vegete, dok je Emma Friis postigla pet pogodaka za Herning-Ikast.

BERLIN - Hrvatski napadač Andrej Kramarić je sa dva pogotka donio u nedjelju pobjedu Hoffenheimu protiv Nürnberga (2-1), s tim da je drugi pogodak zabio petom. Prvi pogodak Kramarić je zabio u 25. minuti iz jedanaesterca kojeg je sam izborio. Nürnberg je poravnao golom Behrensa u 61. minuti, a onda je ponovno na scenu stupio hrvatski reprezentativac. U 78. minuti Kramarić petom pogađa kroz noge golmanu za pobjedu Hoffenheima 2-1 u 25. kolu Bundeslige. Kramarić je i ove sezone najkorisniji igrač Hoffenheima sa 12 golova i 2 asistencije.

BRUXELLES - Hrvatski veznjak Franko Andrijašević bio je strijelac za Waasland-Beveren u 1-1 (0-0) domaćem remiju protiv Waregema u susretu 29. kola belgijskog prvenstva. Andrijašević, koji je igrao svih 90 minuta, poravnao je na 1-1 u 74. minuti, a bio je to njegov prvi gol za ovaj klub. Kolo prije kraja prvog dijela prvenstva, nakon kojega će se liga podijeliti na prvih šest momčadi koje će se boriti za naslov, a ostali za ostanak u ligi, Waasland-Beveren je pretposljednji, 15. sa 27 bodova, koliko ima i 14. Oostende, ali i sa 10 bodova više od posljednjeg Lokerena koji ispada u drugu ligu.

MADRID - Benficin napadač Haris Seferović, koji je ozlijedio aduktor u 35. minuti utakmice s Dinamom u Zagrebu, propustit će uzvratni susret osmine finala Europske lige protiv hrvatskog prvaka u četvrtak u Lisabonu, izvijestile su u nedjelju portugalske sportske novine A Bola. Seferović bi tako trebao propustiti prvenstveni ogled s Belenenseom, te utakmicu s Dinamom u četvrtak. U Benfici se nadaju njegovom povratku na travnjak u nedjelju, 24. ožujka. Ove sezone je u 40 utakmica zabio 19 golova za vodeću momčad portugalskog prvenstva, a devet puta je dodao za pogodak.

INDIAN WELLS - Samo 92 minute bile su potrebne 40-godišnjem Ivi Karloviću za pobjedu nad Bornom Ćorićem 6-4, 7-6 (2) u dvoboju 2. kola turnira Masters 1000 serije u Indian Wellsu. Bila je to Karlovićeva treća pobjeda u isto toliko službenih mečeva s 18 godina mlađim suparnikom.

ZAGREB - Košarkaši Cibone pobijedili su slovensku Krku sa 99-71 (18-22, 19-22, 36-13, 26-14) u utakmici 21. kola ABA lige, čime su pomogli košarkašima Zadra u nastojanju da zadrža prvoligaški status u regionalnom natjecanju. Crvena zvezda je vodeća s učinkom 20-1. Budućnost i Cedevita imaju 14-6, a Partizan 13-7. Cibona je s učinkom 9-12 na šestom mjestu, a Zadar je sa sedam pobjeda privremeno osmi, ali još uvijek nema osiguran opstanak u ABA ligi, jer ima samo pobjedu više od Krke i Olimpije koja je na začelju s utakmicom manje.

INDIAN WELLS - Belgijska kvalifikantica Ysaline Bonaventura, 144. tenisačica svijeta, pobijedila je najbolju hrvatsku igračicu Donnu Vekić s 1-6, 7-6 (5), 6-4 i probila se u 3. kolo WTA turnira u američkom Indian Wellsu nakon dva sata i 10 minuta borbe.

KOTOR - Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO slavili su sa 15-9 (3-2, 4-1, 4-3, 4-3) na gostovanju kod Primorca u dvoboju 17. kola Regionalne vaterpolske lige odigranom u subotu u Kotoru. Mladost je vodeća sa 46 bodova, ispred Jadrana iz Herceg Novog sa 42, Juga sa 41 i splitskog Jadrana sa 34 boda. Već odavno su te četiri momčadi osigurale sudjelovanje na završnom turniru na kojem će se odlučivati o pobjedniku Regionalne lige.

ZAGREB - Pred oko dvije tisuće gledatelja u zagrebačkom Domu sportova završen je natjecateljski dio Svjetskog juniorskog prvenstva u umjetničkom klizanju. Natjecateljski dio zaključile su klizačice, a najviše ovacija publike zasluženo je dobila Ruskinja Aleksandra Trusova i s čak 222.89 bodova obranila naslov svjetske juniorske prvakinje. Ruskinja je slavila ispred svoje sunarodnjakinje, nacionalne seniorske prvakinje i pobjednice EYOF-a Ane Ščerbakove koja večeras ipak nije mogla zadržati predost i vodeću poziciju koju je imala nakon kratkog programa. Do svog prvog postolja na svjetskim prvenstvima stigla je Amerikanka Ting Cui osvojivši brončanu medalju.

KRANJSKA GORA - Norvežanin Henrik Kristoffersen najbrži je nakon prve vožnje slaloma kojeg su skijaši u nedjelju voze za Svjetski kup, dok su se hrvatski skijaši Istok Rodeš, Elias Kolega,  Matej Vidović i Filip Zubčić plasirali u drugu vožnju  Rodeš je zauzeo 19. mjesto koje ga vodi u drugu vožnju s vremenom 53.99 i zaostatkom od 2.92 sekunde za Norvežaninom, Kolega je 20. s vremenom 54.15, a Vidović 23. s vremenom 54.38. Filip Zubčić je doskijao do 27. mjesta s vremenom 54.76, a zadnji hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Samuel Kolega ostao je bez plasmana u drugu vožnju, on je zauzeo 48. mjesto s vremenom 56.03.

MINNEAPOLIS - Minnesota Timberwolves su sinoć nakon produžetaka kod kuće sa 135-130 svladali Washington Wizardse, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je toj pobjedi pridonio sa 13 koševa (šut iz igre 5/10, trice 3/5), šest skokova tri asistencije i jednom ukradenom loptom, dok je Dragan Bender u porazu svojih Phoenix Sunsa ubacio pet koševa.  Phoenix Suns su upisali još jedan poraz od Portland Trail Blazersa koji su na svom terenu slavili sa 127-120. Najbolji kod poražene momčadi bio je Devin Booker sa 23 ubačaja, dok je Bender, koji je utakmicu započeo u prvoj postavi, ubacio pet koševa (šut iz igre 2/4, trice 1/3) i upisao tri skoka i dvije asistencije.