Objavljeno: 08.11.2018 u 13:31
Pregledano 41 puta

Šport  8. studenoga 2018.

ZAGREB, 8. studenoga 2018. (Icom, Hina) - Pregled vijesti iz športa:

ISTANBUL - U susretu 4. kola D skupine Europske lige Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Anderlecht sa 2-0 i ostao u igri za prolaz u drugi krug natjecanja, dok je belgijski sastav praktički ostao bez izgleda za prolaz.Junak utakmice bio je francuski nogometaš Mathieu Valbuena koji je zabio prvi pogodak, a potom namjestio drugi gol domaćina.Valbuena je doveo Fener u vodstvo u 71. minuti, a tri minute kasnije asistirao je Švicarcu Michaelu Freyu za 2-0. Sve nade belgijskog sastava u mogući preokret nestale su u 79. minuti kada je Zakaria Bakkali isključen zbog drugog žutog kartona.

Najbliže golu gosti su bili u 44. minuti kada je Adrien Trebel iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu.Antonio Milić je odigrao cijeli susret za goste, dok Ivan Santini nije ulazio u igru.U drugom susretu večeras zagrebački Dinamo će protiv Spartaka iz Trnave tražiti pobjedu koja bi mu osigurala europsko proljeće.Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, Fenerbahče ima sedam bodova, Spartak tri, a Anderlecht je ostao na začelju s jednim bodom.

ZAGREB - Hrvatska muška reprezentacija u borbama u 1. kolu ekipnih natjecanja na Svjetskom prvenstvu u karateu u Madridu svladala je Hong-Kong s 3-0. Uvjerljive su bile pobjede Andjela Kvesića (6-0) i Zvonimira Živkovića (5-1), a do trijumfa za ekipu stigao je i Enes Garibović. Ostvario je prvi bod, u meču koji je završio 1-1, a to je bio znak i za ukupnu pobjedu hrvatske selekcije s maksimalnim rezultatom.Izbornik ženske reprezentacije u borbama Dragutin Galina imao je puno više neizvjesnosti, a djevojke su se također borile protiv Hong-Konga i pobijedile 4-2.Presudna je bila prva borba, u kojoj je Marina Barac nastavila pobjedničkim ritmom, kao i prije pola godine kada je debitirala u ekipnom natjecanju na EP-u u Novom, Sadu. Visoka pobjeda 4-0 imala je odlučujući učinak, budući da je Ana Lenard zakomplicirala situaciju gotovo senzacionalnim porazom 2-0. U posljednjoj borbi Alessandra Hasani održala je remis bez bodova, pa je hrvatska vrsta ukupno boljim bodovnim učinkom (4-2) izborila sutrašnji susret s Izraelom. Lenard osobito, a djelomično i Hasani bile su pod velikim pritiskom nakon ranijeg ispadanja u natjecanju po kategorijama,

ZAGREB - Rukometaši PPD Zagreba u subotu će u Areni (20 sati) u 7. kolu Lige prvaka ugostiti prvaka Slovenije Celje Pivovarnu Laško, a trener Lino Červar istaknuo je da njegovi izabranici moraju ponovno igrati iznad svojih mogućnosti ako žele pobijediti."Iako na početku Lige prvaka nismo mislili da možemo izboriti drugi krug s obzirom da je momčad izmijenjena i oslabljena, dečki su kroz protekle utakmice pokazali dobre momente, čak i iznenađujuće. I ti naši pozitivni ishodi nisu rezultat naše objektivne snage, već rezultat toga što su naši igrači dali iznad sto posto svojih mogućnosti, i zbog toga ih moram pohvaliti", kazao je u četvrtak trener Červar.Na ljestvici skupine B vodi PSG sa 12 bodova, Pick Szeged ima 10, Nantes i Flensburg po 6, Skjern 5, Celje 4, PPD Zagreb 3 boda, a Motor Zaporožje 2 boda.

VARŠAVA - Prvog dana Europskog taekwondo prvenstva za mlađe seniore do 21 godine u Varšavi zlato je osvojila Doris Pole, a srebro Ivan Šapina. Doris Pole, članica zagrebačkog kluba Dubrava, osvojila je zlato u kategriji do 73 kilograma. U prvom kolu je izbacila Uklu Isil Uzun iz Turske s 21-1, a potom jednako uvjerljivo Španjolku Leu Lopez Blanco s s 20-4, da bi u četvrfinalu s 4-3 slavila protiv Ana Pičugone iz Rusije. Pole je u polufinalu s 14-13 pobijedila Nijemicu Alemu Hadžić, a u velikom finalu je s istim rezultatom bila bolja od Ruskinje Anastasije Baklanove.Ivan Šapina iz TK Osvit Zagreb domogao se srebra u kategriji do 87 kilograma, a u finalu ga je zaustavio Rus Petr Štilkov s 13-4. Šapina je rddom pobjeđivao Rusa Georgija Surkova (9-6), Grka Apostolosa Taramasa (21-1) i u polufinalu Antonia Artal Yeru iz Španjolske (17-9).

MADRID - Španjolski izbornik Luis Enrique rekao je u četvrtak kako će njegove nogometaše u Zagrebu dočekati neprijateljsko ozračje i da ta utakmica Lige nacija neće imati veze s onom u rujnu kada je Španjolska pobijedila Hrvatsku sa 6-0. "Ta utakmica neće imati ništa s onom u Elcheu. Bit će to lijepa utakmica za pripremiti ju i odigrati“, rekao je Enrique u madridskom predgrađu Las Rozas, gdje se nalazi kamp reprezentacije Španjolske. Španjolci su prije dva mjeseca sa 6-0 pobijedili Hrvatsku u Elcheu, nanijevši joj najteži poraz u povijesti. "Utakmica u Zagrebu bit će pravi ispit za nas, u jednom neprijateljskom ozračju i protiv reprezentacije kojoj smeta ono što se dogodilo u prvoj utakmici", dodao je Enrique. Nakon što je pobijedio Englesku u Londonu s 2-1 i Hrvatsku u Elcheu, očekivalo se da će osigurati prvo mjesto u skupini slavljem nad Englezima na domaćem terenu. No sredinom prošlog mjeseca bio je poražen u posljednjoj utakmici u Sevilli sa 3-2. Španjolska ima 6 bodova, Engleska 4, a Hrvatska jedan bod. No, Hrvatska ima utakmicu manje. Nakon dvoboja 15. studenog sa Španjolskom, nogometaši Hrvatske tri dana kasnije igrat će u Londonu protiv Engleske. Prvi iz skupine plasirat će se na završni turnir.
 "Mi ovisimo sami o sebi, ali isto tako i Hrvatska“, napomenuo je Enrique, koji je u četvrtak objavio popis 24 igrača za utakmicu s Hrvatskom te za prijateljski susret s BiH.

MADRID  -Najmanje srebrno odličje osigurao je plasmanom u finale poluteške kategorije na svjetskom prvenstvu u karateu Ivan Kvesić koji će se u subotu u Madridu za najsjajnije odličje boriti protiv Ukrajinca Valerija Čobotara.U polufinalu mu je protivnik bio europski i svjetski prvak Turčin Ugur Aktas koji je na početku borbe ostvario prednost. No pri kraju susreta Kvesić je izjednačio da bi devet sekundi prije završetka borbe nakon video-analize prethodne akcije dobio bod za pobjedu od 2-1 i  plasman u finale u kojem će mu u subotu protivnik biti Ukrajinac Valerij Čobotar.

ASTANA - U prvom susretu 2. kola juniorske Lige prvaka nogometaši Dinama su na gostovanju u Kazahstanu odigrali 1-1 s Astanom. Povela je Astana pogotkom Vladisdlava Prokopenka u 45. minuti, a izjednačio je Leon Šipoš, koji je u igru ušao u 65. minuti, tri minute prije kraja susreta. 'Modri' su od 34. minute igrali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Petar Mikulić. Uzvratni susret je 27. studenog u Zagrebu.

SKOPLJE - Rukometaši našićkog Nexea u susretu su 8. kola regionalne SEHA lige izgubili na gostovanju kod prvaka Vardara u Skoplju sa 26-31 (12-16). Treći Nexe ima 15 bodova, tri manje od drugog Vardara, dok je na vrhu PPD Zagreb sa 21 bodom.